Jeden Hideki vládne všem! Matsuyama obhájil titul ve Phoenixu

Hideki Matsuyama

Všichni už se těšili na Super Bowl, ale oni dva ne a ne přestat. Až čtvrtá jamka play-off nakonec rozhodla o tom, že titul na Waste Management Phoenix Open obhájil Japonec Hideki Matsuyama. V rozehrávce udolal Webba Simpsona.

Matsuyama potvrdil, že je v posledních měsících nejlepším hráčem světa. Z posledních devíti startů po celém světě pětkrát zvítězil a díky svému čtvrtému titulu na PGA Tour se vrátil do vedení ve FedEx Cupu. 

Sám 24letý Japonec ale na sto procent se svou hrou v TPC Scottsdale spokojený nebyl: "Nevím, jestli jsem hrál tak dobře (jako na předešlých turnajích, ale vyhrál jsem. A to je myslím to, oč tu běží."

"Je těžké srovnávat výsledky s tím, jak hraji. V posledních měsících jsou ale výsledky opravdu hodně dobré. Snad v tom budu pokračovat i nadále," dodal Matsuyama, kterému všichni předpovídají velkou budoucnost. Mimo jiné i Tiger Woods.

Titul v Arizoně obhájil díky vyrovnaným čtyřem kolům (65, 68, 68, 67, celkově -17), ke kterým ale musel přidat ještě čtyři jamky. Simpsona, který ve finálovém kole zahrál ještě o dvě rány lépe, porazil v rozehrávce po třech parech až díky birdie na sedmnáctce.

V neděli měli šanci na vítězství pouze nechybující hráči. Nejen Matsuyama a Simpson, ale i třetí Louis Oosthuizen (-16) a dělený čtvrtý Rickie Fowler (-15) zahráli čisté kolo. Na chyby prostě nebyl prostor.

To nejlepší z 16. jamky během finálového kola

Nejméně chyb během celého týdne udělal Matsuyama, kterého nyní čeká Genesis Open v LA, akce WGC v Mexiku, turnaj Arnolda Palmera v Bay Hill a WGC jamkovka. A pak už přijde první hlavní vrchol sezony - Masters.

Právě u mladého Japonce se očekává, že si letos připíše svůj první major titul. "Je ale těžké pokračovat v golfu na tak vysoké úrovni. Někdy jste nahoře, jindy dole. Já se ale teď snažím tvrdě makat a opravovat, co mi nejde," říká Matsuyama.

Věří, že jeho báječná forma ještě nějaký ten pátek, tedy lépe řečeno neděli, vydrží: "Je to hodně dobrá jízda. Budu v ní pokračovat, jak jen to půjde."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení