VIDEO: Úchvatné Pebble Beach jako na dlani, díky dronu

Pebble Beach

Ve čtvrtek odstartuje další podnik PGA Tour. Zatímco ten předchozí ve Phoenixu měl svou legendární 16. stadionovou jamku, v Pebble Beach je legendární celé hřiště.

Patří totiž mezi ty absolutně nejkrásnější na světě. Především kvůli přímořskému skvostu u zátoky Carmel Bay v Kalifornii je turnaj AT&T Pebble Beach National Pro-Am jednou z nejoblíbenějších zastávek zámořské série jak pro hráče, tak i pro fanoušky.

Již pětkrát se tu hrálo US Open. Jednou také PGA Championship. Kvůli úchvatným scenériím patří turnaj také mezi ty nejsledovanější v televizi.

Pebble Beach Golf Links je pobřežním hřištěm. Jak už název napovídá, je to klasický links, který má svůj původ ve Skotsku, odkud tento typ hřišť pochází. Tohle ale omývají vody Pacifiku.

Unikátní záběry hřiště z dronu

I když je to veřejné hřiště, běžný smrtelník se sem nedostane. Green fee se pohybuje okolo 500 dolarů (cca 13 tisíc korun) za kolo a patří k nejdražším v USA. A opatřit si tee time je vzhledem k obřímu zájmu téměř nemožné.

Místní to ale tolik trápit nemusí. Patří totiž k nejbohatším lidem Ameriky. Oblast je plná těch nejvyhledávanějších a nejlukrativnějších nemovitostí.

A pokud se nedostanou zrovna na tot hřiště, mohou si v okolí vybrat z několika dalších, které svou krásou za Pebble Beach o moc nezaostávají. Máme na mysli především Cypress Point Club, Monterrey Peninsula Dunes Golf Course nebo The Links at Spanish Bay.

Vzhledem k jedinečné přírodě jsou ale zdejší golfové aktivity od počátků ve sporu s ochránci přírody. I proto v Pebble Beach dosud nevznikla druhá osmnáctka, ačkoliv její první návrhy pocházejí již z roku 1990.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení