Pro PGAC je kauza Rajmont uzavřená. Díky svědkům i videu

Adam Rajmont

Když jsme v minulém týdnu zveřejnili jako první zprávu o vyloučení Adama Rajmonta z české PGA, zaznamenali jsme obrovský ohlas. A to jak ze strany těch, kteří jsou na straně české profesionálního golfisty, tak i těch, kteří mají o jeho vině jasno. Nyní je jasné to, že další posun v této kauze už nepřijde na půdě PGA, ale jedině soudu.

Pro zástupce PGA of Czech Republic je totiž už celá kauza vyloučením hráče uzavřená. Alespoň tak to stojí v oficiálním prohlášení na webových stránkách spolku s tím, že více se k události nebude vyjadřovat

"Představenstvo Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v ČR, z.s. schválilo na základě rozhodnutí Disciplinární komise vyloučení pana Adama Rajmonta z organizace PGA of Czech Republic. Stalo se tak po důkladném zvážení známých faktů o incidentu, který se stal na turnaji v Kalinowe Pola Golf Clubu 17. – 19. 6. 2016," začíná prohlášení.

To následně komentuje hlavní důvody krajního řešení tohoto disciplinárního případu: "K jednoznačnému rozhodnutí došlo především na základě výpovědi svědků a videozáznamu, ten komisi poskytla PGA Polska, která taktéž zaslala podnět k disciplinárnímu řízení. Dalším důvodem pro rozhodnutí byla různost a nekonzistentnost verzí výpovědí Adama Rajmonta o tom, jak k celé události došlo."

"Na základě těchto faktů a událostí se Představenstvo rozhodlo pro vyloučení Adama Rajmonta z PGA C. Představenstvo Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v ČR, z.s. bere tuto kauzu za uzavřenou a nebude reagovat na mediální výpady druhé strany. Plně respektuje právo Adama Rajmonta obrátit se na soud," píše se v prohlášení závěrem.

Pokud nevíte, o co v celé kauze jde, tak zde je stručná rekapitulace: Adam Rajmont měl na zmíněném turnaji odcizit putter z bagu Poláka Grzegorze Zielińskiho, což má být patrné na pořízeném videozáznamu. Na základě ohlášení případu následně Disciplinární komise PGAC nejprve pozastavila Rajmontovi činnost, aby koncem minulého roku doporučila jeho vyloučení. A k tomu také došlo.

"Vyloučení z profesionální hráčské asociace považuji za nepřiměřeně přísný a zcela nedůvodný trest, který mi byl navíc udělen, aniž jsem dostal možnost se slušně a korektně hájit. Takto závažné rozhodnutí bylo učiněno na základě jednostranných spekulací, nikoli po zhodnocení jasných a nezpochybnitelných důkazů," sdělil nám Rajmont v exkluzivním prohlášení, které v plném znění naleznete zde.

Dá se očekávat, že celá událost skutečně skončí u soudu. A třeba se pak konečně objeví na veřejnosti neustále zmiňovaný videozáznam, který je zatím něco jako paní Columbová. Všichni o něm mluví, ale až na výjimky a lidi z PGAC ho nikdo neviděl.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení