Wu psal na European Tour historii, jako první Číňan vyhrál podruhé

Ashun Wu

Před nedělním finálovým kolem turnaje Lyoness Open v Rakousku se mluvilo hlavně o něm. Jihoafrický mladík Zander Lombard do něj vstupoval s náskokem jedné rány. Vedení však neudržel, titul tak získal Číňan Ashun Wu.

Ve 21 letech stál na prahu největšího úspěchu kariéry. Od premiérové výhry na European Tour ho dělilo osmnáct jamek. Finálové kolo se ale stalo Lombardovi osudným.

Už od začátku to měl těžké. Skórovací festival začal Číňan Wu, který dlouho vedl během soboty, v závěru třetího dne ale nestačil na Lombardův nástup. Teď to bylo opačně. Tři birdie na čtyřech jamkách vrátily asijského golfistu do čela.

Vedle nejlepšího fligtu se snažili uspět i další. Třeba vítěz BMW PGA Championship Angličan Chris Wood, jenž dotahoval propastnou ztrátu sedmi ran. V neděli šel hřiště za -4. Jen tři hráči byli lepší. Přesto mu to stačilo jen na elitní desítku. Skončil dělený šestý.

Více se dařilo Španělovi Adrianu Otaeguimu a Woodovu krajanovi Richardu McEvoyovi. Dotáhli se na vedoucí hráče a bojovali o primát z rakouského turnaje. 

A bojovali o něj i poté, co z dramatické bitvy odpadl Lombard. Toho o naděje definitivně připravila čtrnáctá jamka, kde zahrál double bogey, spadl na -9. Skóre pak už do konce nedělního kola vylepšit nedokázal.

Otaegui s McEvoyem vydrželi až do konce. Pomohlo jim Číňanovo double bogey na desítce a následné bogey na jedenáctce. Nakonec ale stejně před ním musel sklonit hlavy. Španěla zastavilo bogey na předposlední jamce, Angličana na té poslední.

“Je to dobrý pocit, velice dobrý pocit,” popsal Wu, který se tak stal prvním čínským golfistou, jenž na European Tour dokázal vyhrát více než jednou.

Konečné pořadí turnaje v Rakousku naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení