Žádné překvapení, Spieth si vítězství v Pebble Beach pohlídal

Jordan Spieth

Pokud jste doufali, že by se ještě mohlo finálové kolo letošního AT&T Pebble Beach Pro-Am proměnit v drama, měli jste smůlu. Jordan Spieth si luxusní náskok pohlídal a v poklidu si došel pro deváté vítězství na PGA Tour v kariéře.

Zatímco většina golfových triumfů se rodí v neděli, tradičně na druhé devítce finálového kola, tentokrát to bylo v Pebble Beach jinak. Sám Spieth připustil, že rozhodující krok k titulu dost možná udělal už ve čtvrtek.

V prvním kole totiž zvládl v obtížných podmínkách zahrát těžké hřiště Monterey Peninsula za skvělých 68 ran (-3). Cenil si především úvodu druhé devítky, kde ztratil jedinou ránu na pětiparu dvanácté jamky.

"To nejtěžší nás čekalo ve chvíli, kdy dorazilo nejhorší možné počasí. Právě jsme byli u pobřeží na jamkách 10 až 13. Bylo fajn ty jamky zahrát hodně dobře s ohledem na ty podmínky," přiznal Spieth.

Ten se prvním kolem nastartoval ke skvělým výkonům. V pátek zvládl Spyglass Hill, nejlehčí hřiště ze tří, na kterých se turnaje hraje, za 65 ran (-7) a v sobotu zopakoval stejný výsledek na Pebble Beach. Tam se hrálo i kolo finálové a tentokrát mu stačilo kolo za 70 ran (-2), aby s celkovým skóre -19 vyhrál o čtyři rány před Kelly Kraftem.

Během celého týdne ho držel jeho putter, se kterým se přitom v předešlých týdnech lehce trápil. Nyní se zdá být ale opět v plné síle, a tak se lidé začínají ptát, zda bude letos schopný zopakovat rok 2015.

Tehdy vyhrál dva majory, na PGA Tour celkem pět turnajů a stal se světovou jedničkou. Sám Spieth ale moc dobře ví, že ten rok byl výjimečný a rozhodně ho nechce používat jako měřítko svého (ne)úspěchu.

"Nemyslím si, že srovnávání s rokem 2015 jako určitým standardem je férové, protože to bychom se pak bavili o někom, kdo vyhraje za svou kariéru 45 majorů a skoro sto turnajů," upozorňuje mladý Američan.

Ten se stal ve svých 23 letech, 6 měsících a 16 dnech druhým nejmladším hráčem od 2. světové války, který na okruhu vyhrál devět turnajů. Asi vás nepřekvapí, že tím jediným, který to zvládl ještě rychleji, byl Tiger Woods.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení