Friesz začal na Ecco Tour za -1, Mrůzek došel v paru

Ján Friesz

Ve Španělsku se v tomto a příštím týdnu hrají dva lukrativní turnaje dánské Ecco Tour, které neunikly ani hledáčku českých a slovenských hráčů. Do toho prvního v resortu PGA Catalunya vstoupil nejlépe Slovák Ján Friesz, který zahrál za -1. Filip Mrůzek byl jen o ránu horší.

Jak Friesz, tak Mrůzek vyrazili v úterý na statisticky lehčí hřiště Tour, když oba startovali na desítce. A oba to měli na druhé devítce rozehrané lépe, než nakonec dohráli. Především Mrůzek pak závěr skutečně pokazil.

Český profík vstoupil do turnaje berdíkem na desítce, hřiště si ale ráno zpět vzalo po bogey na čtrnáctce. Ještě lepší vstup měl Mrůzek do druhé devítky, když po birdie na jedničce, čtyřce a také sedmičce byl dvě jamky před koncem tři rány pod par.

Jenže poslední dvě jamky se mu nepovedly. Nejprve zahrál bogey na osmičce a s kolem se rozloučil dabláčem na devítce. Kolo tak došel pouze v paru, což po úvodní osmnáctce stačí na dělené 39. místo.

Friesz, stejně jako Mrůzek hráč Relmostu, naopak prožil divokou úvodní devítku. Začal dvěma birdie (10, 12), po kterých přišlo bogey na třináctce, a dokonce dabláč na patnáctce. Zpět do pohody se ale dostal třemi berdíky na čtyřech jamkách (16, 18, 1), díky čemuž byl mínus dvě.

I on se ale následně nevyvaroval chyb. Po dvou po sobě jdoucích bogey na jamkách pět a šest se dokonce vrátil zpět na par, a tak až díky birdie na pro něho předposlední tříparové osmičce se definitivně dostal v prvním kole do červených čísel (T23).

Na turnaji startuje ještě Petr Dědek junior, kterému se ale první kolo na hřišti Tour nevyvedlo podle představ a kvůli výsldku 76 (+6) mu patří až dělená 103. příčka. Ve středu vyrazí všichni tři na těžší hřiště Stadium.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení