Golfová studie: Jak se změnily drivy od roku 2003?

Driver

Se zajímavým zjištěním přišly organizace USGA a R&A na základě speciální golfové studie, která měla odhalit, jak se změnily drivy od roku 2003. Dost možná vás překvapí, že nikterak závratně.

V posledních letech to vypadá, že hřiště přestávají délkově stačit. Hráči pálí stále do větší dálky a řada z nich daleko přes 300 yardů. Z celkového pohledu se ale délka drivů od roku 2003 překvapivě tolik nezvětšila.

Do studie byly zahrnuty data ze sedmi profesionálních sérií, které dohromady dodaly do výpočtů zhruba 285 000 drivů ročně.

Zajímavé přitom je, že jen na pěti okruzích se za tu dobu délka drivů zvětšila, a to o 1,2 procenta (cca 0,2 yardu ročně). Na zbylých dvou se totiž snížila o zhruba 1,5 procenta.

"V zájmu dobré kontroly a transparentnosti je důležité, že pokračujeme ve shromažďování dat ohledné délky drivů v golfu. Délka drivů je jedním z hlavních témat a podobné revize nám pomáhají přispívat do debaty," myslí si Martin Slumbers, šéf R&A.

A jaká jsou další zjištěná fakta?

Deset nejdelších hráčů na PGA Tour a European Tour je v průměru o sedm procent delších, než celkový průměr. Naopak, deset nejkratších hráčů je kratších o šest procent oproti průměru.

Největší rozdíl je tak v tom, kolik hráčů dokáže pravidelně drivovat do vzdálenosti delší než 300 yardů. Zatímco v roce 2003 jich bylo pouze devět, v loňském roce jich na PGA Tour bylo celkem sedmadvacet.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení