Příhoda ani Matuš se do TOP 10 v Maroku neprobojovali

Martin Příhoda

Ani třetí kolo pod par nestačilo v Maroku Martinu Příhodovi na TOP 10 na dalším turnaji Pro Golf Tour. Se skóre -7 obsadil dělenou 18. příčku, stejně jako Stanislav Matuš. Třetí z českých hráčů Jan Cafourek po pokaženém finálovém kole obsadil dělenou 36. pozici (-2).

Příhoda prožil v Casa Green Golf Clubu povedený turnaj, když hrál vyrovnané výsledky. V prvním kole zahrál za 70, ve druhém i díky eaglu na pětiparové dvojce za 69 a ve třetím a zároveň finálovém kole znovu za 70.

A bylo to stejně jako ve středu díky čtyřem birdie a pouhým dvěma bogey. Příhoda se přitom oklepal z nepovedené úvodní devítky, na které poztrácel dvě rány. V druhé polovině kola už totiž nechyboval a díky čtyřem birdie se posunul vzhůru.

Matuš byl naopak díky čtyřem birdie a jedinému bogey po třinácti jamkách tři rány pod par pro kolo. Pak ale zahrál dvě bogey v řadě (14, 15) a jen díky svému pátému pátečnímu birdie na sedmnáctce vyrovnal na poslední chvíli Příhodův výkon.

Přesto ho to musí mrzet.

Měl to rozehrané na lepší výsledek. Bojuje totiž o celkové umístění v TOP 5 Order of Merit a k tomu potřebuje na každém turnaji co nejlepší umístění a s tím spojenou co nejtučnější finanční odměnu.

Další šanci na polepšení si z aktuálního umístění na pomezí první a druhé desítky dostane během čtyř březnových turnajích Pro Golf Tour, které se uskuteční opět v Maroku.

Na turnaji startoval také Cafourek, který byl po dvou kolech na skóre -3. Ve finálovém si ale především kvůli double bogey na 10 o ránu pohoršil a s celkově dvěma ranami pod par se musel spokojit s dělenou 36. příčkou.

Zvítězil Němec Christopher Carstensen (-15).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení