První turnaj formátu World Super 6 vyhrál v Perthu Rumford

Brett Rumford

Prvním vítězem nového formátu turnaje, který poprvé v historii představila European Tour, se v australském Perthu stal domácí Brett Rumford. Místní rodák dokonale využil znalosti prostředí a dominoval v obou částech ISPS HANDA World Super 6.

European Tour přišla s novinkou, kterou poprvé a naposledy v této sezoně mohli vidět fanoušci v Austrálii. První tři kola se hrála klasickým formátem na rány s cutem po 36 jamkách. Nejlepších 24 hráčů po třech kolech postoupilo do jamkového play off.

Rumford ale snahy o větší atraktivitu golfu organizátorům ET zhatil. Dominoval totiž v obou formátech. Jak v klasické hře na rány, když tři kola obešel s pohodlným náskokem pěti ran, tak i v jamkovém play off, kde postupně porazil čtyři soupeře, než si v devětatřiceti letech připsal svůj šestý triumf na European Tour.

Nakonec nejzajímavější na celém turnaji je příběh samotného vítěze, než způsob, jak se k triumfu dobral. Rumford totiž loni dokončil Race to Dubai až na 118. místě a přišel o svá hráčská privilegia na ET. Svým prvním vítězstvím od Volvo China Open v roce 2013 si je ale zajistil zpět až do roku 2018.

"Je skvělé být zpátky. „Prošel jsem si těžkým obdobím poté, co jsem minulý rok přišel o svou kartu na Tour. Měl jsem špatný rok, neviděl jsem svou rodinu. Pouze čtyři týdny během půl roku. Bylo to vysilujících šest měsíců, ale jsem zpět a nemohu být šťastnější," radoval se vítěz.

Ten ve finále porazil thajskou senzaci Phacharu Khongwatmaie. Sedmnáctiletý supertalent se mohl stát druhým nejmladším vítězen na ET v historii, ale jeho druhý zápis do dějin se nekonal. Poprvé se Khongwatmai zaskvěl v roce 2013, když se ve 14 letech na Sing Hua Hin Open stal nejmladším vítězem profesionálního turnaje v historii golfu.

Podívejte se na klíčové momenty finálového souboje.

Thajcovi nedělní jamkovka hodně pomohla. Dostal se do ní totiž až sobotním skvělým finišem třetího kola zajistil poslední 24. místo pro nedělní play off.

V něm nejprve vyřadil domácího Sama Brazela, vítěze prosincového Hong Kong Open a následně zůstali na jeho štítě také Lucas Herbert, Matthew Millar a Jason Scrivener. Na Rumforda už ale ve finále nestačil.

European Tour tak má v této sezoně devět vítězů z devíti dosud odehraných podniků. V čele Race to Dubai je zatím Angličan Tommy Fleetwood, který vyhrál dosud nejštědřeji dotovaný turnaj v Abú Zabí. Příští týden se ET v této sezoně již potřetí zastaví v Jihoafrické republice.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení