Opět Čech na European Tour, hřiště ale máčí velká voda

Petr Dědek

Petr Dědek junior se opět představí na European Tour. Český profesionál však stejně jako celé rekordně nabité startovní pole čeká, jestli se v jihoafrickém Johannesburgu umoudří počasí. Obě hřiště, na kterých se bude hrát, trápí příliš velké množství vody.

Hřiště Royal Johannesburg i to v Kensington Golf Clubu jsou více méně pod vodou a bude malý zázrak, pokud do čtvrtka vyschnou do hratelného stavu. Už nyní je ale jasné, že 210 hráčů, což je rekordní startovní pole této sezony, se bude muset vyrovnat s podmáčenými roughy a fairwayemi.

Pokud se ve čtvrtek opravdu začne hrát, bude to navíc s minimálním tréninkem. Hráči včetně Petra Dědka stihli několik jamek v pondělí. Od úterka je ale hřiště zavřené. Zrušen byl Pro-Am i tréninková kola.

Velká voda, jak ji zachytil Petr Dědek

Dědkovi se ale v náročných podmínkách pondělního neúplného tréninkového kola dařilo. "Co se týče hry, tak po včerejší cvičné rundě jsem byl moc spokojen. Za těch 15 jamek, co jsme stihli, jsem zahrál šest birdie, takže spokojenost. Dneska jsem toho moc neodpálil, jelikož od rána vydatně prší," referoval pro GolfExtra.cz v úterý.

Čtyřiadvacetiletý Dědek, který v JAR startuje na sponzorskou pozvánku Relmostu, vyhlíží svůj 13. start na elitní evropské sérii. Připravoval se na něj ve Španělsku, kde se také potýkal s deštěm.

"Chtěl jsem hrát co možná nejvíce, abych se rozehrál. Minulý týden jsem byl ve Španělsku na Ecco tour. Ve hře nastalo velké zlepšení. Alespoň jsem se mohl připravit na deštivé podmínky," uvedl.

Obhájcem titulu na Joburg Open je Haydn Porteous. Domácí hráč zde vloni prožil kariérní průlom, když zaznamenal první vítězství na European Tour při svém 22. startu. Získal tím možnost startovat třeba na The Open.

Později přijel i na D+D REAL Czech Masters, kde neprošel cutem, ale s prázdnou z Albatrossu neodjel. V Česku si totiž našel novou přítelkyni, když se zakoukal do české hostesky Daniely Vágnerové. Pár je spolu dosud pohromadě a v minulém týdnu si užíval dovolenou v Malajsii. Porteous tak přijel domů obhajovat trofej v dobrém rozpoložení.

Deset nejlepších ran minulého ročníku

Největšími hvězdami turnaje jsou někdejší major šampioni Darren Clarke a Trevor Immelman. Mezi hlavní favority se ale nepočítají. Šampion z The Open 2011 Clarke ještě v této sezoně neprošel cutem. To samé platí o vítězi Masters 2008 Immelmanovi.

Tipovat favority je složité. Dosavadních devět turnajů v této sezoně poznalo devět různých vítězů. Minulý týden se v Austrálii radoval Brett Rumford v novém formátu World Super 6. Získal tak zpět svou loni ztracenou kartu na European Tour a může se tak přijet podívat i do Jihoafrické republiky, kam v této sezoně ET zavítá již po třetí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení