V JAR se v pátek nedohrálo, Dědek se loučil dvěma berdíky

Petr Dědek

Vydatný noční déšť opozdil v pátek restart prvního kola Joburg Open, a tak se v Johannesburgu nestihlo dohrát pro tmu to druhé. Turnaj už ale skončil pro Petra Dědka juniora, který sice v pátek špatně začal, ale alespoň se s akcí pozitivně rozloučil.

Ve čtvrtečním prvním kole se jediný český hráč hrající díky sponzorským pozvánkám Relmostu na European Tour vyvaroval výraznějších chyb, ale neskóroval. Na hřišti West z toho bylo kolo za 74 ran (+3). 

Do pátečního druhého kola pak vstoupil hodně špatně. Na hřišti East zahrál bogey na jedničce, stejně dopadl i na dvojce a na trojce to byl dokonce tripláč. Když pak zahrál na čtyřce další bogey a své čtvrté páteční přidal na šestce, vypadalo to s mladým českým profesionálem špatně.

Když už nic, ve zbytku kola si renomé a sebevědomí vylepšil. Své první birdie v kole i na celém turnaji zahrál na osmičce a druhou devítku dohrál dokonce pod par.

Vstoupil do ní sice ztrátou jedné rány na desítce, poté však zapsal šest parů v řadě a na závěrečných dvou jamkách pokaždé zaskóroval berdíkem. Nejprve na čtyřparové sedmnáctce a poté i na pětiparové osmnáctce.

Druhé kolo tak zvládl za 77 ran (+5), což s ohledem na hrůzostrašný start není až tak špatné. Celkově z toho je zatím se skóre +8 dělené 202. místo, někteří hráči z 210členného startovního pole ale budou dohrávat v sobotu.

"První čtyři jamky, to byl vážně záhul. Pak jsem se z toho ale sebral a už to šlo. Druhou devítku jsem zahrál vážně skvěle, od jedenáctky jsem trefoval pouze fairwaye a greeny," vzkázal přímo z Afriky Dědek.

Dohrávat druhé kolo bude v sobotu i lídr Angličan Paul Waring. Ten má odehráno jen 12 jamek, i tak už je ale dvanáct ran pod parem, což stačí na vedení o ránu před domácím duem Darren Fichardt, Dean Burmester.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení