VIDEO: Profík hraje na European Tour titěrným putterem

celá fotogalerie (6) » Stubby putter

Možná jste tento typ putteru ještě nikdy neviděli a už vůbec by vás nenapadlo, že by s něčím takovým mohl hrát profesionál na European Tour. Ale je to tak. Jihoafričan Jaco van Zyl vyrazil na Joburg Open na hřiště s putterem Smart Square Stubby od společnosti Cleveland Golf.

Ne, nešálí vás zrak ani to není žádná optická chyba.

Jen možná nikdo nečekal, že by s podobným putterem někdo vyrazil na turnaj. Vždyť i Cleveland Golf ho označuje pouze za "jednoduchou a elegantní pomůcku pro trénink puttování".

Jenže Jaco van Zyl se s ním podle všeho cítí na greenech výborně, a tak se rozhodl ho vyzkoušet v soutěžním golfu. A v prvním kole si s ním nevedl vůbec špatně, když těžší hřiště East obešel jednu ránu pod par.

Při puttování mu navíc možná pomáhalo to, co je podle Clevelandu na putteru Stubby největší devizou: "Pozitivně ovlivňuje švih při puttování a po mentální stránce pomáhá trefovat míček přesněji a konsistentněji."

Co vás možná překvapí je fakt, že i když je Stubby oproti normálním putterům mnohem menší, váží stejně jako klasické puttery. I to je hlavní důvod, proč by mělo být jednodušší přecházet jedné verze na druhou.

Více fotek putteru Stubby zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení