Joburg Open se zkrátí na tři kola, hráče vyhnala z hřiště bouře

Joburg Open

Velké problémy s počasím donutily organizátory Joburg Open ke zkrácení turnaje o celé jedno kolo. Aniž by to někteří hráči věděli, tak v sobotu rozehráli svou poslední rundu. Netýká se to však těch na čele leaderboardu. Desátý podnik European Tour tak skončí po 54 jamkách.

Již během sobotního programu padlo rozhodnutí, že do turnaje bude dodatečně přidán ještě jeden cut po třetím kole, aby v neděli došlo k větší redukci startovního pole. Hráči, kteří by druhým cutem neprošli, měli být vyplaceni, jako kdyby odehráli kompletní čtyři kola.

Ani na tento scénář však nedošlo. V sobotu se hrálo jen do 12:57 místního času, než byla hra zastavena kvůli bouři, bleskům a následné další vodě na hřišti. Později byl celý program dne zrušen s tím, že v neděli se již pouze dohraje třetí kolo.

V sobotu se nejprve dohrával páteční program. Své druhé kolo ráno dokončili Angličan Paul Waring a Jihoafričan Darren Fichardt, kteří se po 36 jamkách ujali děleného vedení (-11). O ránu za nimi je domácí dvojice Dean Burmester a Jacques Kruyswijk. Na děleném pátém místě doplňovala TOP 10 ještě další šestice hráčů včetně Haydna Porteouse.

Jediný Čech v turnaji Petr Dědek junior byl mezi hráči, kteří stihli dokončit druhé kolo již v pátek. Po prvním kole za 74 zahrál v pátek 77 ran. Především ve druhé devítce ukázal velice slibný výkon, kterým zachránil velmi špatný start druhého kola. Nakonec s výsledkem +8 skončil hráč hrající na sponzorskou pozvánku Relmostu na děleném 198. místě.

Déšť a proudy vody valící se po hřišti výrazně omezovaly program turnaje už od samého začátku. Zkrácena byla tréninková kola a středeční Pro-Am byl zrušen úplně. Ve čtvrtek pak nechalo počasí nedohrané první kolo. I druhé začalo se zpožděním, a tak pátek pro změnu předčasně ukončila tma.

Na cut tak definitivně došlo v sobotu ráno. Pak se rozehrálo, třetí a jak se později ukázalo i závěrečné kolo. Na hřiště stihla vyjít zhruba polovina startovního pole, nikoliv však hráči z TOP 16.

Organizátoři turnaje uvedli, že během týdne spadlo na hřiště Royal Johannesburg and Kensington Golf Clubu 200 mm srážek. Z toho 35 mm připadlo na první hodinu sobotní bouřky. Po ní bylo prý hřiště nehratelné.

„Na zítřek je předpověď mnohem lepší. Nezbývá než doufat a čekat, kolik škody dnešní počasí napáchalo. Další déšť totiž spadl do téměř plně nasáklého hřiště. Musíme si držet palce, že v neděli dokážeme turnaj restartovat a dokončit ve třech kolech,“ uvedl ředitel turnaje David Williams.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení