Jessica Korda je opět v TOP 20. V Thajsku vládly Korejky

Jessica Korda

I ve svém druhém letošním vystoupení na LPGA skončila Jessica Korda v TOP 20. Po 16. místě z prvního turnaje sezony na Bahamách si v Thajsku dokázala ještě o dvě příčky polepšit. Za vítěznou Korejkou Amy Yang zaostala o 13 ran.

Jessica Korda prožívá solidní úvod nové sezony. Třiadvacetiletá hráčka vstoupila do své již sedmé sezony na LPGA děleným šestnáctým místem na úvodním turnaji okruhu Pure Silk Bahamas LPGA Classic na konci ledna.

Druhý podnik v Austrálii minulý týden na rozdíl od mladší sestry Nelly vynechala. Přijela až do Thajska, kde naopak Nelly nestartovala. A Jessica si zde ještě o dvě místa vylepšila umístění z Baham. Posune ji to v pořadí této sezony na 29. místo. Naopak letošní nováček LPGA Nelly může počítat s tím, že kvůli vynechání turnaje si ze svého průběžného 11. místa pohorší.

Jessica v neděli navázala na svá první dvě kola za -3 a donesla a zahrála opět 69 ran. Pouze ve třetím kole zahrála jen par za 72. V posledním kole skórovala hned šestkrát, zapsala ale také tři bogey. Na umístění v TOP 10 ji nakonec chyběly dvě rány.

Honda LPGA Thailand ovládly Korejky. Za Amy Yang skončila se ztrátou pěti ran So Yeon Ryu. Další dvě rány zpět byla Sei Young Kim. Dělená čtvrtá skončila světová šestka Lexi Thompson s další Korejkou In Gee Chun. Světová jednička Lydia Ko dohrála na děleném osmém místě.

Vítězná Amy Young vyhrála turnaj podruhé během tří let. Tentokrát v turnajovém rekordu za -22. Stejně jako mnohé další hráčky si prošla golfovým maratónem, když musela kvůli pátečnímu dešti odehrát v sobotu 31 jamek. Přesto ještě pět jamek třetího kola musela dohrát v neděli ráno. Zvládla i velké vedro a vlhko a tak se raduje ze svého třetího vítězství v kariéře.

LPGA zůstává i pro příští turnaj v Asii. Od čtvrtka startuje HSBC Women´s Champions v Singapuru. Ze sester Kordových je přihlášena opět jen Jessica.

Výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení