Suchan navštívil babičky i Floridu, chce kartu na Challenge Tour

Daniel Suchan

Čtvrtá sezona na Challenge Tour čeká v tomto roce na Daniela Suchana. V tom loňském ale objevil také kouzlo blízkovýchodní Mena Tour, kde se probojoval na závěrečný Tour Championship a v tomto týdnu zabojuje o členství v kvalifikační škole.

Právě na Mena Tour uzavřel Suchan loni 1. listopadu sezonu. Poté si užil dvoutýdenní volno doma v Česku. "Byla tam krátká dovolená za přírodou spojená s wellness. Navštívil jsem také všechny babičky a další příbuzné, které zanedbávám v průběhu roku," popsal krátké volno.

Ještě v listopadu se ale vrátil k tréninku, konkrétně fyzické přípravě. "Golfové volno se bohužel protáhlo až do konce listopadu, protože jeho druhá polovina nebyla na počasí úplně ideální. Bylo už pod nulou, hodně pršelo se sněhem, takže se trénovat venku moc nedalo," vzpomíná.

Nepříznivé počasí ho ale dlouho trápit nemuselo. Prvního prosince totiž vyrazil, jako každý rok, na Floridu, kde má svého golfového i fitness trenéra. A tradičně zde udělá největší kus práce v rámci zimní přípravy.

Do té tentokrát zapojil také více turnajů, když hrál především West Florida Golf Tour. Na té si připsal mimo jiné dvě umístění v TOP 10 a několik povedených kol pod par.

"Bylo to příjemné povzbuzení do začátku roku. Zahrál jsem v těch turnajích výsledky pod par, a to hráče vždycky povzbudí a nakopne. Hlavně jsem ale měl mezi turnaji trenéra po ruce a trochu jsme zkoušeli, co se dá a nedá v turnajích použít," popisuje uplynulé týdny.

Během nich pracoval hlavně na krátké hře a puttovaní, ve švihu velké změny nedělal. Se svými kouči se snažil především dostat pod kontrolu špatné návyky, když těžil z toho, že byli v kontaktu a mohli spolupracovat. Všichni navíc měli okamžitou zpětnou vazbu z odehraných turnajů.

To už je ale minulost. Nyní se Suchanovi rozjíždí hlavní turnajová sezona, do které vstoupí hráč Relmostu q-school Mena Tour. Ta se hraje od úterý do čtvrtka v marockém El Jadida Golf Clubu.

"Jdu do ní se stejným přístupem, jako do každého jiného turnaje. Nerad dopředu hlásám velká očekávání, ale vždy chci hrát po součtu hracích dnů nejlépe ze všech. Trefovat fairwaye, greeny a vytvářet si na každé jamce šance do birdie," říká Suchan.

Turnaje na Mena Tour si pak hlavně po loňské zkušenosti velmi pochvaluje: "Je to dobré doplnění Challenge Tour. Série nabízí hodně turnajů v období, kdy se už v Evropě nedá hrát, a ostatní okruhy turnaje nemají. Je to podle mě dobré prodloužení sezony."

Hlavní Suchanovy myšlenky ale samozřejmě míří jiným směrem.

"Tím nejdůležitějším je devět akcí Challenge Tour a D+D REAL Czech Masters na Albatrosu. Na tyto turnaje se soustředím nejvíce a od nich se odvíjí celý můj kalendář. Chci na těchto turnajích podat co nejlepší výkony a získat co nejlepší umístění," nezastírá vysoké ambice. "Nemá smysl bavit se v číslech, chci hrát svůj golf a zimní přípravné turnaje ukázaly, že ten je pod parem. To celé by mělo vést k zisku stabilní hrací kategorie na Challenge Tour," dodává odhodlaně.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení