Palmerovu památku bude navždy připomínat bronzový obr

Arnold Palmer

Obří bezmála čtyřmetrovou bronzovou sochu Arnolda Palmera trvale vystaví v sobotu ráno na počest nedávno zesnulé legendy v Bay Hill Club and Lodge v Orladnu. Právě včas, než příští týden začne Arnold Palmer Invitational.

Palmer zemřel loni na konci září v 87 letech. Jeho turnaj, který se poprvé konal v roce 1966 a na stejném místě se pořádá již 51 let, se tak poprvé bude muset obejít bez svého zakladatele a jedné z největších golfových legend historie.

Od soboty však bude jeho památku připomínat skoro čtyřmetrová bronzová socha vážící 630 kilogramů. Umístěna bude nastálo u prvního a desátého odpaliště hřiště v Bay Hill, které Palmer udržoval jako svůj domov.

Podle tiskové zprávy k vystavení jeho sochy ho umělecké dílo zobrazuje v došvihu po tvrdém odpalu a bylo inspirováno Palmerovou rannou kariérou zahrnující i jeho vítězství na Masters v roce 1964.

Sochař Bruce Wolfe vytvářel sochu tak, že strávil mnoho hodin se samotným Palmerem a společně vybírali více než stovku historických fotografií, které v první fázi pomohly vytvořit model v malém měřítku.

Vyrobit sochu pak trvalo osm měsíců. Po dokončení byla přemístěna do areálu Arnold Palmer Golf Complex ve Wake Forest, kde byla za Palmerovy účasti odhalena v roce 2013. Nyní bude natrvalo vztyčena v dějišti Arnold Palmer Invitational, které začíná 16. března.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení