Dědek si v klidu došel pro kartu, Mrůzek poskočil do TOP 10

Filip Mrůzek

S naprostým přehledem si došel pro kartu na Mena Golf Tour Petr Dědek junior. Po kolech za 73, 75 a znovu 75 ran obsadil v kvalifikační škole dělenou desátou příčku. Na Pro Golf Tour se pak daří Filipu Mrůzkovi se Stanislavem Matušem.

Q-school Mena Golf Tour se konala od úterý do čtvrtka v marockém El Jadida Golf Clubu a Dědek si šel bezpečně pro kartu od prvního kola. Po tom dokonce dělil první příčku.

V dalších dvou dnech pak skvělou výchozí pozici využil k umístění v TOP 10. S turnajem se rozloučil druhým kolem za 75 ran (+3) v řadě.

Své čtvrteční vystoupení sice odšpuntoval berdíkem na jedničce, pak ale ztratil tři rány na čtyřparové trojce. Zpátky do pohody se dostal svým druhým birdie dne na pětce.

Následně si připsal osm parů, aby si vybral podruhé slabší chvilku na jamkách 14 a 15, kde nejprve zahrál dabláče a poté bogey. Povedený turnaj ale zakončil na pozitivní vlně berdíkem na závěrečné 18. jamce.

"Jsem trochu zklamaný z těch výstřelů v podobě dablů a triplů. Na druhou stranu, krátkou hru jsem měl fenomenální a s puttováním jsem také spokojený," zhodnotil své vystoupení v Maroku Dědek.

Ten využije Mena Golf Tour k výplni volna mezi turnaji European Tour a Challenge Tour, na kterých si zahraje díky pozvánkám Relmostu: "Dělené desáté místo mi zajišťuje kategorii 7 pro rok 2017, bohužel prize money bylo vypsáno jen pro pět nejlepších. Nyní mě zde čekají ještě dva turnaje, jako příprava to není vůbec špatný začátek roku."

Kartu, která byla připravena pro hráče do 50. místa kvalifikační školy, nakonec získal také Daniel Suchan. Bylo to ale jen tak tak, Suchan skončil se skóre +21 na děleném 44. místě.

Konečné pořadí q-school naleznete zde.

Mrůzek na špici na Pro Golf Tour

V Maroku se v tomto týdnu hraje také další turnaj Pro Golf Tour. Ten během prvního hracího dne ovlivnila mlha, kvůli které se nestihlo dohrát, což se týkalo všech čtyř českých hráčů.

S dohrávkou prvního kola a následně i kolem druhým se nejlépe popasoval další hráč Relmostu Filip Mrůzek, který přitom nezačal dobře a po devíti jamkách byl čtyři rány nad par. Následující tři devítky ale zvládl parádně.

Nejprve si o tři rány polepšil v druhé polovině prvního kola a poté o stejný počet v první polovině kola druhého. Na jeho druhé devítce si pak vylepšil skóre ještě o ránu a se skóre -3 dělí osmou příčku se ztrátou šesti ran na lídra. Druhé kolo ale ještě nedohráli všichni hráči.

Dobře je na tom před finálovým kolem také Stanislav Matuš z Prague Golf Teamu. Stejně jako Mrůzek došel první kolo za +1, v druhém si ale o dvě rány polepšil a s jednou ranou pod par je uprostřed druhé desítky.

Nedařilo se naopak Janu Cafourkovi s Martinem Příhodou, kteří se skóre +6 na cut na 99,9 procent nedosáhnou. Mrzet to musí především Příhodu, který byl po prvním kole dvě rány pod par.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení