Šéf USGA navrhuje hrát s revolučními míčky, které nelétají

Golfový míček

S rostoucím vlivem pokroku ve vývoji technologií, odrážejícím se zejména na délce ran, přišel šéf USGA Mike Davis se zajímavý řešením. Navrhl používat míček s tak zvanou proměnnou vzdáleností.

Ve svém projevu na Severoamerickém sympoziu golfový inovací Davis nastínil možnost, že hráči všech úrovní by mohli mít možnost používat míček, který záměrně nelétá tak daleko, jako ty stávající.

"Když se nad tím zamyslíte, vzdálenosti jsme již v podstatě rozdvojili, protože hrajeme z různých odpališť," nastínil problematiku Davis.

"Ale co se stane, pokud si budu chtít třeba zahrát s Dustinem Johnsonem a já mu řeknu, že budu používat 100 % míček, zatímco on jenom 80 % a půjdeme hrát ze stejných odpališť. Zní to radikálně, ale možná to tak úplně není," dává Davis za příklad vyhlášeného ranaře a aktuální světovou jedničku.

Minulý měsíc USGA a R & A přišly se zprávou, podle níž jdou distanční zisky hráčů na osmi největších profesionálních túrách od roku 2003 zanedbatelné. Oproti tomu Davis poukazuje na skutečnost, že mnohá hřiště se neustále prodlužují. Variabilní míčky by mohly jejich délky zkrátit a ušetřit tak i náklady na údržbu.

"Najděte mi jakýkoliv jiný sport, jehož náčiní tak zásadně mění hřiště, na kterém se hraje. Myslím, že jiný takový, kde náčinní diktuje hřištím, jak mají vypadat, nenajdete," argumentuje šéf USGA celkem přesvědčivě.

Davis zdůrazňuje, jaký dopad mohou mít technologie na některá klasická hřiště, jako je třeba Myopia Hunt Club v severním Massachusetts. Tam se hrálo U.S. Open čtyřikrát, ale naposledy v roce 1908, protože je kratší než 6000 m.

"Hoďte tam Dustinovi 80 % míček a ať jde hrát ze zadních odpališť. A víte co? Podle mě to pro něj bude skvělá zkušenost. Bude si moci zahrát tato nádherná historická hřiště, která by si jinak už kvůli jejich délce nikdy zahrát nemohl," radí Davis.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení