Anketu Golfista roku 2016 ovládla Spilková, uspěl i Mrůzek

Klára Spilková

Klára Spilková získala v absolutním pořadí ankety Golfista roku 2016 největší počet hlasů a stala se tak její vítězkou. Mezi profesionály uspěl Filip Mrůzek. Amatérské kategorie ovládli Sára Kousková a Šimon Zach.

Spilková letos neprožila nejlepší sezonu, když kartu na Ladies European Tour zachránila až na finálovém turnaji Omega Dubai Ladies Masters. Přesto ji to stačilo jak na vítězství mezi profesionálkami, tak i v absolutním pořadí. Anketu, jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo v pražském hotelu Ambassador Zlatá Husa, vyhrála již potřetí v řadě.

Nejvíce hlasů mezi profesionály získal hráč Relmostu Filip Mrůzek, který si na D+D Real Czech Masters zahrál po boku Johna Dalyho a na české zastávce European Tour na Albatrossu zároveň prošel cutem.

Kromě toho se Mrůzek podíval do finálových kol i na čtyřech turnajích Challenge Tour. Nejlépe se mu vedlo na Terre de Consoli Open v Itálii 15. místem. Mrůzek tam na úvodní devítce zahrál šest birdie a zapsal fantastických 29 ran, základ jednoho z jeho nejlepších výkonů sezony.

Mrůzek se Spilkovou zvítězili i podle nově představeného žebříčku GolfDigest Order of Merit by CzechOne.

Kategorii amatérek vyhrála sedmnáctiletá Sára Kousková z Prague City Golf Clubu na Zbraslavi. Mezi amatéry se radoval z prvenství Šimon Zach z Golf Clubu Erpet Praha, který skončil třetí na mistrovství Evropy v Tallinu. Cenu partnerů získal Zuska mladší z Podbořánek. Cenu novinářů dostala TV stanice Golf Channel – ČR a SR.

V anketě volí profesionální i amatérští golfisté, kluby i trenéři. Svými hlasy do výsledků promlouvá také široká golfová veřejnost a fanoušci.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení