Spieth doma v Texasu bojuje o titul, zatím vede Crane

Jordan Spieth

Když Jordan Spieth v pátek dohrál své 2. kolo na turnaji AT&T Byron Nelson, dělil vedení. V jeho rodném Texasu to bylo vůbec poprvé v profesionální kariéře, něco podobného zde zažil naposledy ještě jako amatér. Večer se ale musel spokojit se skóre -11 pouze s děleným druhým místem, o ránu lépe totiž odehrál 36 jamek Ben Crane.

Bývalá světová jednička za sebou má dva rozpačité výsledky. Tím prvním je dělené 2. místo na Masters, které přišlo po kolapsu na druhé devítce finálového kola v Augustě. Na The Players se z toho Spieth ještě neoklepal a neprošel cutem, nyní už je ale zdá se opět ve své obvyklé formě.

Po prvním kole za 64 přidal v tom druhém výsledek jen o ránu horší a o víkendu bude opět bojovat o titul, ve svém případě už osmý na zámořském okruhu. A nebude na to sám. Dá se předpokládat, že bude hlavním tahákem místních golfových fanoušků. "Bude to jedinečný pocit a snad z toho něco vytěžím," přeje si Spieth, který na akci pojmenované po Byronu Nelsonovi hraje už pošesté.

Domácí prostředí si pak v Irvingu užívá také prozatímní lídr Ben Crane. Ten v této oblasti žil dlouhých 12 let, před dvěma roky však se svou ženou Heather přestěhoval do Nashvillu. "Vaše svatba a možná pohřeb, to jsou dva dny, kdy se sejde pohromadě většina vašich přátel. Když ale dorazíme do Dallasu, tak jich také vidíme hodně," zavtipkoval Crane.

Pětinásobný šampion PGA Tour věří, že ho dobrá nálada neopustí ani o víkendu. Je to totiž více jak dva roky, kdy naposledy na turnaji vedl po druhém kole. Bylo to v červnu roku 2014 na FedEx St. Jude Classic, které nakonec vyhrál.

Ve stejném příběhu se mu pokusí o víkendu zabránit řada hráčů. Společně se Spiethem dělí druhé místo Brooks Koepka, Bud Cauley a Sergio Garcia. V dostřelu jsou z velkých jmen ještě také Dustin Johnson, Danny Lee a Matt Kuchar (všichni -8), Cutem naopak neprošli třeba Bryson DeChambeau, Brandt Snedeker, Ian Poulter nebo Louis Oosthuizen. Po skvělém Players si pak o víkendu nezahraje ani Alex Čejka.

Průběžné výsledky AT&T Byron Nelson zde.

Sestřih druhého kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení