Mickelson je out. O titul si zahrají Johnson, Rahm, Tanihara a Haas

Dustin Johnson

O titul na WGC-Dell Technologies Match Play si to rozdají semifinálové dvojice Dustin Johnson s Hideto Taniharou a Bill Haas s Jonem Rahmem. Rozhodly i tom osmifinálové a čtvrtfinálové souboje na jamkovce v Austinu.

Ze hry venku je jeden ze suverénů základních skupin Phil Mickelson, který po celý turnaj předváděl úžasný golf. Bohužel pro něj to na postup do neděle nestačilo. Svého přemožitele našel ve čtvrtfinále v Billu Haasovi.

Byl to jeden z mála vyrovnaných soubojů v sobotním průběhu play off. Mickelson, který si předtím poradil s Marcem Leishmanem, mírně ztrácel už od začátku. Na dvanácté jamce byl ale pouze o jednu jamku zpět, když následně neproměnil několik nadějných puttu, kterými mohl průběh zápasu zvrátit.

"Bill hrál opravdu dobře. Zahrál sedm birdie a to mu nakonec stačilo. Měl jsem několik šancí, ale nešlo mi dnes tolik puttování. V tom vidím ten rozdíl, jinak bylo všechno dobré," komentoval své vyřazení jeden z favoritů, který nakonec podlehl Haasovi 2&1.

Tomu hodně pomáhá přítomnost svého táty. Jay Haas vyhrál devět turnajů na PGA Tour a osmnáct na PGA Tour Champions.

"Poprosil jsem ho, aby přijel. Ne že bych byl úplně nespokojený se svým švihem, ale dokonalý nebyl. Stále na něm pracujeme. Zrovna se vracel ze západu domů, tak jsem mu řekl, aby se zastavil," vysvětlil otcovu přítomnost bývalý šampion FedEx Cupu.

Z nastoleného trendu v Austinu nic neslevil Dustin Johnson. Světová jednička se muže stát po Tigeru Woodsovi a Rorym McIlroyovi teprve třetím nejvýše nasazeným hráčem, který na jamkovce zvítězí. Kromě toho je to poslední titul ze série turnajů WGC, který mu chybí ve sbírce.

DJ si v osmifinále přesvědčivě poradil se Zachem Johnsonem 5&4 a ve čtvrtfinále zdolal Alexe Norena 3&2. V souboji o finále ho v neděli ráno místního času vyzve překvapení jamkovky Hideto Tanihara.

Švéd Noren zatím potrápil světovou jedničku nejvíce. "Opět jsem vyhrál první tři jamky, ale pak to bylo trochu nahoru dolů. Ztratil jsem tři jamky po sobě (10, 11 a 12) a náskok byl pryč. Na třináctce bylo srovnáno, což jsem si úplně nepřál, ale třemi birdie na následujících čtyřech jamkách jsem si to vzal," okomentoval DJ svůj postup do semifinále.

Takto s ním Noren srovnal stav na 12. jamce.

Tam ho vyzve Japonec Tanihara, na turnaji nasazený až jako číslo 54. Ten v play off vyřadil dva Angličany. Nejprve Paula Caseyho 2&1, a poté Rose Fishera 4&2. Jeho účast v semifinále je zatím největším překvapením turnaje.

Hráčem soboty byl ale bez pochyby Španěl Jon Rahm, vítěz letošního Farmers. V prvním kole play off odstřelil 6&4 Charlese Howela a ve druhém dokonce 7&5 Sorena Kjeldsena. Zatím v Austinu vyhrál všech pět zápasů, aniž by viděl 18. jamku. K postupu do semifinále potřeboval jenom 73 jamek, nejméně ze všech. Johnson potřeboval 76, Tanihara 84 a Haas 86.

A takhle Rahm drtí své soupeře.

"Golf, který jsem hrál v posledních třech zápasech, byl pro mě opravdu velmi působivý," pochválil se teprve dvaadvacetiletý hráč.

"Cítil jsem, jak mi roste sebevědomí. V prvních zápasech mě sráželo puttování, ale míčky jsem trefoval skvěle. Pak jsem si začal rozumět i s putterem a to byl hlavní důvod, proč jsem dokázal hrát takhle dobře," popsal Rahm, kterého v semifinále čeká Haas.

Podívejte se na sestřih z čtvrtfinále

Průběžné výsledky turnaje zde.

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení