DJ potvrdil svou dominanci, získal WGC Grand Slam

Dustin Johnson

O tom, kdo je aktuálně nejlepším golfistou světa, není nejmenších pochyb. Dustin Johnson svou dominanci dokumentoval na WGC jamkovce, kterou jednoznačně ovládl a získal kariérní Grand Slam z akcí World Golf Championship. A to nedokázal ani Tiger Woods.

DJ nejprve ovládl základní skupinu třemi výhrami. A poté ve vyřazovacích bojích porazil postupně Zacha Johnsona (5&4), Alexe Norena (3&2), Hideta Taniharu (o jamku) a ve velkém finále i Jona Rahma (také o jamku).

V neděli tak získal poslední WGC titul, který mu chyběl do sbírky. Po vítězstvích na HSBC Champions (2013), Cadillac/Mexico Championship (2015/2017) a Bridgestone Invitational (2016) tak jako první v historii golfu uzavřel kariérní WGC Grand Slam. A vedle toho vyhrál třetí turnaj v řadě.

"Je to báječné. Rozhodně je skvělé být prvním, kdo vyhrál všechny čtyři. Jsou to největší akce vedle majorů a hrají na nich nejlepší hráči světa," užíval si svou slávu Johnson, který na Dell Technologies Match Play odehrál celkem 112 jamek a ani jednou neprohrával.

Dokázal tak něco, na co nedosáhl ani Tiger Woods. Ten sice vyhrál 18 turnajů WGC, ale nikdy se neradoval na HSBC Champions. Symbolicky pak svůj poslední osmnáctý triumf získal v roce 2013 na Bridgestone Invitational, hned na další akci pak poprvé slavil DJ.

Dustin je pak s pěti triumfy po Woodsovi druhým nejúspěšnějším hráčem na akcích WGC. Třetí je Geoff Ogilvy se třemi vítězstvími. A i když 18 vítězství Tigera je ještě daleko, DJ se mu pokusí co nejvíce přiblížit.

"Myslím, že ještě nějaké přidám. Ale (už s pěti) jsem velmi spokojený," přiznal Johnson, který si v neděli pojistil první místo ve světovém žebříčku a zároveň se posunul do čela pořadí ve FedEx Cupu. 

Ve finále proti Rahmovi vedl už po osmi jamkách o pět jamek, Španěl se ale poté vybičoval ke skvělému výkonu a dvě jamky před koncem se dotáhl na rozdíl jediné. Srovnat už ale nestihl.

"Když jsem se konečně našel po odpalu na devítce, bylo to trochu jednodušší. Čekal jsem, až i Dustin udělá nějaké chyby. Naštěstí pro mě je udělal, což u něho není až tak obvyklé, a já jsem toho využil. Má sebedůvěra a emoce se pak dostaly do normálu," popsal finále Rahm.

Hole-in-one Hideta Tanihary

V souboji o třetí místo porazil Bill Haas Hideta Taniharu 2&1 a výrazně si polepšil v americké kvalifikaci pro Presidents Cup. Konkrétně z 20. pozice na čtrnáctou. "Já se ale snažím na bodování nemyslet," přiznal Haas.

"Už tak je na turnajích hodně stresu. Na jednu stranu je těžké na to nemyslet, ale zároveň si nemyslím, že by mi to pomáhalo hrát nějaký lepší golf, když budu vědět, že jsem blízko," dodal Haas, který před dvěma roky zařídil v Koreji pro USA rozhodující vítězný bod.

Jeho soupeř v boji o 3. místo Hideto Tanihara byl největším překvapením turnaje. A i když nakonec neskončil na bedně, alespoň se postaral o nejlepší ránu nedělního programu, když na sedmičce trefil parádní eso.

Kompletní výsledky vyřazovacích bojů naleznete zde.

Sestřih finále a souboje o 3. místo

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení