Pospíšil prožil nejlepší turnaj v USA, myslí na přestup k profíkům

Michal Pospíšil

Končit se má v tom nejlepším a Michalu Pospíšilovi se to, alespoň co se týče golfu v rámci studia na zámořské univerzitě, daří. Ve svém posledním roce na Lander University si v tomto týdnu připsal už své druhé turnajové vítězství a výrazně přispěl k tomu týmovému.

Už na podzim to bylo v Pospíšilově případě hodně dobré. Ze čtyř odehraných turnajů si odvezl nejhůře dělené osmé místo a Cougar Invitational dokonce po devítijamkovém play-off vyhrál. Dařilo se však nejen jemu, ale i celému týmu Bearcats.

"Na jaře jsem se sice na pár turnajích trošku trápil s formou, když jsem skončil dvakrát kolem dvacátého místa, ale na posledních dvou už se mi zase začalo dařit," popisuje Pospíšil ze zámoří pro GolfExtra.cz svůj poslední univerzitní půlrok.

V něm má našlápnuto k parádnímu jak individuálnímu, tak týmovému umístění. A to nyní především díky triumfu na domácím Bearcat Classic, které se skóre 207 (-9) vyhrál o devět ran. Celý tým pak vyhrál o sedm a pro Bearcats to bylo první vítězství od Pfeiffer Invitational v roce 2015.

"Po posledním turnaji jsem na žebříčku division 2 na 10. místě. A daří se i týmu, který se za rok posunul ze 38. místa na šesté," těší Pospíšila, který z devíti odehraných turnajů skončil sedmkrát v TOP 10 a z 27 odehraných kol má průměrné skóre 71,67. Což jsou prostě skvělá čísla.


Úplně se vším ale 24letý český stále ještě amatér na posledním turnaji spokojený nebyl: "Se skóre samozřejmě ano. Ale jsem rád, že ve skórkartě není vidět, jak se hráč k výsledku dopracoval, protože to bylo dost kostrbaté. Byl to takový mix vydařených ran a ran, které by si za rámeček rozhodně nikdo nedal."

"Byl to kolotoč. V jednom kole zahrál jednoho dabla, dvě bogey, sedm birdie a jeden eagle. Na jednu hůl jsem se naštěstí mohl stoprocentně spolehnout, a to byl můj putter," dodal k povedené akci Pospíšil.

Ještě o ránu lépe zahrál na podzim na UNG Fall Invitational, kde to měl po dvou kolech za 68 a 64 rozehrané ještě lépe. Finálovou rundu ale obešel za 74 ran, což byla malá kaňka a důvod, proč poslední turnaj řadí výše. 

"Jelikož jsem vyhrál o devět ran a zároveň to bylo i týmové vítězství, hodnotil bych tento turnaj jako zatím nejpovedenější ze všech. Ve třetím turnaji podzimu jsem sice zahrál za mínus deset, ale ten výsledek trochu kazilo nepovedené poslední kolo, kvůli kterému jsem skončil na třetím místě," ohlíží se zpětně.

Vítězný tým Lander Bearcats i se šampionem Michalem Pospíšilem (foto: Joshua S. Kelly)

Nyní Pospíšila čeká společně s týmem konferenční turnaj, po které se všichni začnou chystat na Regionals. Tam se přitom rozhodne o tom, jestli se Lander Bearcats letos podívají také na prestižní Nationals. Pak už jenom poslední zkoušky ve škole a hurá zpátky domů.

"Čas letí hrozně rychle a už myslím na to, co bude, až školu dodělám. Určitě mi bude trochu chybět, hlavně ta parta a celkově týmové prostředí. Zároveň se už ale těším po čtyřech letech zase domů a už se nemůžu dočkat toho, co mě čeká dál," říká Pospíšil.

Své plány zatím neodhaluje celé: "Po škole se chci určitě vrátit do Evropy a hlavní cíl je přestup k profíkům. Ještě ale nemohu říci, jestli to bude hned po škole, nebo později."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení