Gólman Čech: Míček trefit umím, můj průšvih je puttování

Petr Čech

Do tréninkového centra Arsenalu, kde působí český fotbalový brankář Petr Čech, zavítal štáb filmařů z Pumy. Výrobce sportovního oblečení je zároveň i sponzorem londýnského klubu, a tak došlo na propagační spojení fotbalové a golfové divize známého brandu. Čech přitom prozradil, jak je na tom s golfem nejen on, ale i jeho spoluhráči.

Golf je pro mnoho sportovců a fotbalistů zejména oblíbeným doplňkovým sportem, kterým vyplňují řídké chvíle volného času. I proto má Petr Čech, jak ve videu prozradil, nejnižší handicap mimo fotbalovou sezonu, kdy se dostane na hřiště nejčastěji.

"Můj handicap se během roku mění. Nižší je v létě, kdy je dobré počasí, není sezona a na hřišti jsem tak častěji. To se pak můj handicap pohybuje okolo 18," prozradil na sebe česká gólman Arsenalu.

"Nejlepší kolo jsem zahrál na 77 ran. Byl to ten den, kdy… Ani nevím důvod, asi byly lehké greeny," zasmál se při vzpomínce na svůj nejlepší zápis ve skórkartě.

"Nemám problém mezi týčkem a greenem. Dokážu trefit míček a dostat se na green v regulaci, ale velkým problémem je puttování," odpověděl fanoušek Tigera Woodse na dotaz, co je nejlepší a nejhorší část jeho hry.

A proč Woods?

"Když jsem vyrůstal v ČR, v televizi dávaly jenom ty největší turnaje a majory. V té době vyhrával Tige Woods, tak asi musím zmínit jeho."

A kdo je podle něj nejlepší golfista v Arsenalu? "Aaron Ramsey, hraje fakt pravidelně." A kdo je tím, co láme hole? Podle Čecha Oxlade Chamberlain.

Celý rozhovor i se záběry s golfovo-fotbalového tréninku

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení