SENZACE! Stanislav Matuš vyhrál turnaj Pro Golf Tour

Stanislav Matuš

Tak tohle je senzace první kategorie. Stanislav Matuš vyhrál turnaj Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu, když v dramatickém pátečním finále udolal až v play-off Skota Chrise Robba. Ke svému vítězství položil základy ve fantastických úvodních dvou kolech, ve kterých ani jednou nechyboval a zahrál celkem 17 birdie!

Všichni tak očekávali, jak se 27letý rodák z Ostravy, který ale momentálně žije v Praze, vypořádá s kolem finálovým. A i když to už sice nebyla taková jízda, jako na úvodních 36 jamkách, na setrvání v nakonec úspěšném boji o titul to stačilo. Matuš si totiž ve středu a ve čtvrtek vypracoval dostatečný náskok, když po druhém kole vedl o čtyři rány.

V pátek se na něho sice díky skvělým výkonům několik hráčů dotáhlo, ale žádného z nich Matuš před sebe nepustil.

Díky dvěma birdie a jednomu bogey, které pro něho bylo jediným zaváháním během celého tříkolového turnaje, si ještě polepšil na skóre -18, na které nakonec dosáhl ještě také Robb. Ten však v play-off na obou dvou jamkách skončil ve vodě. Na první se sice skvělým puttem ještě zachránil, na druhé už ale Matuš jeho chybu potrestal.

"Trvalo to sice dlouho, ale teď se cítím naprosto fantasticky," popsal své pocity po premiérovém velkém zahraničním vítězství Matuš pro stránky Pro Golf Tour. I díky znalosti místního hřiště, které je pro české hráče tak trochu rakouským domovem, si před turnajem věřil: "Znám to tu velmi dobře a vím, že je hřiště vždy skvěle připravené, zejména pak greeny."

Právě na greenech se rodilo velké Matušovo vítězství. Po skvělých příhrách totiž dokázal proměňovat své šance, což je vždy klíčové. "Vím, že je zde možné chodit hluboko pod par, že to ale půjde tak rychle, o tom se mi ani nezdálo," přiznal Matuš, který obešel první kolo za skvělých 63 ran (-9) a druhé jen o ránu hůře.

Nebyl to ale pouze Matuš, komu se z českých hráčů na turnaji dařilo. Také jeho parťák z Prague Golf Teamu Filip Mrůzek prožil velmi povedený turnaj. Ve finálovém kole si dokonce připsal dva eagly na jamkách 13 a 15 a s celkovým skóre -12 obsadil dělenou sedmou příčku. Další dva Češi na turnaji, Adam Rajmont (+2) a Ladislav Ťupa (+9), neprošli cutem.

Konečné výsledky turnaje zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení