Augustou znělo "Kjůůůůč". Proč dal Kuchar míček po esu malému chlapci?

Matt Kuchar

Byl jedním z hrdinů finále letošního Masters. Tak trochu nečekaným hrdinou. A to nejen proto, že hrál Matt Kuchar parádní golf, které okořenil esem na tříparové šestnáctce. Zkušený Američan pak totiž daroval míček malému chlapci, kterého tak vystřelil doslova na měsíc.

Před finálovým kolem se o něm moc nemluvilo. Kuchar byl v paru, na dohled TOP 10, ale až příliš daleko od těch nejlepších. V neděli se jim ale alespoň na chvíli přiblížil. Díky nejlepšímu výsledku dne (67, -5) se posunul na dělené čtvrté místo, o čtyři rány za Sergia Garciu a Justina Rose.

Highlightem dne v jeho podání pak byla rána 7-železem na šestnáctce, kterou poslal přesně do svahu nad jamkou. A to se míček zastavil a namířil si to zpátky k jamce, ve které po pár vteřinách "zakloktal". Devatenácté hole-in-one na tomto tříparu v historii Masters bylo na světě.

"Bylo to napínavé! Vtipné je, že tato jamka mi v minulosti působila spíše problémy. Typicky na ní hraji fade a s tímto nedělním navrtáním vlevo jsem byl častěji více vpravo a nechával jsem si těžké dvojputty. V tomto roce jsem na to ale nemyslel, šel jsem po tyči a nedělal si těžkou hlavu z vody," přiznal po dohrání zkušený Američan.

Hole-in-one Matta Kuchara

Ten okamžitě poté, co míček zapadl do jamky, začal slavit. Nejprve s fanoušky přímo u odpaliště, poté si dal "high five" také se svým parťákem z flightu Rorym McIlroyem. To nejlepší si ale nechal až ke greenu, kde stály další tisíce fanoušků. On si ale vybral dost možná toho nejmenšího z nich a dal mu podepsaný míček, se kterým zahrál eso.

"Vidíte dítě podobného věku a víte, že to pro něho bude výjimečná vzpomínka. Také se mi líbilo, že měl klobouk Sama Sneada. Když jsem ho uviděl, řekl jsem si, že tomu klukovi dám ten míček," okomentoval krásné gesto Kuchar. Klučina měl navíc na klobouku ještě odznáček "Arnie’s Army", kterým se pyšní fanoušci zesnulého Arnolda Palmera. 

Nejlepší fotky z finálového kola Masters zde

Eso na závěr turnaje pak jen dokumentovalo fakt, že se Kucharovi na druhé devítce v Augustě letos dařilo. Celkově ji zahrál za -10 a byla to tak úvodní devítka, která mu zabránila v ještě lepším výsledku. Jeho nejlepším umístěním na Masters je tak i nadále dělené 3. místo z roku 2012.

To nejlepší od Matta Kuchara z finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení