Ondřej Lieser už má své zelené sako, vyhrál Grabmasters

Grabmasters 2017

V minulém týdnu se nehrálo o zelené sako pouze v Augustě, ale také na severočeském Grabštejně. A i zde ho po dramatické bitvě do poslední jamky získal Ondřej Lieser, který vyhrál pátý ročník tak trochu bláznivé akce o pouhých 28 ran.

I z toho je patrné, že v Grabštejně nešlo ani tak o celkové výsledky. Vždyť Lieser byl jediným profíkem v 70členném startovním poli, a tak jeho vítězství o parník bylo očekávané. Celotýdenní akce, jejíž součástí je třeba i večeře šampionů nebo turnaj na tříparové akademii, má dává hráčům jiné priority než hrát ta nejlepší čísla v sezoně. 

"Turnaj proběhl zdárně, výsledky byly lehce ovlivněny pátečním počasím, které bylo skutečně přísné. Celý den pršelo a na greenech místy stála voda. Obdivuji hráče, protože to kvůli počasí nikdo nezabalil," řekl za organizátory Tomáš Burda, který si cení především maximálně pozitivních ohlasů od účastníků čtyřdenního turnaje.

Jedním z nich byl i mezinárodní rozhodčí Michael Jon, který v nedělním finálovém kole napodobil Matta Kuchara (časově tedy o pár hodin později Kuchar napodobil Jona, abychom byli úplně přesní) a zahrál také hole in one, své třetí v životě. Bylo to na páté jamce devítkou železem.

Abychom splnili informační povinnost - Ondřej Lieser vyhrál se skóre -6 před 16letou Dominikou "Bobeškou" Burdovou (HCP 1,4), třetí skončila další žena Andy Škrašková. A mimochodem, českou hymnu při vyhlášení výsledků zazpíval sólista opery Národního divadla Luděk Vele. "Kluci trochu nezvládali Ondrovo tempo a turnaj jim moc nevyšel," zhodnotil vystoupení mužů na akci Tomáš Burda.

O výsledky jde ale na Grabmasters skutečně až v poslední řadě. Příjemná golfová atmosféra, to je to, oč tu běží. "Potěšilo nás, že na vyhlášení vydrželo 51 lidí, což jsme tu také ještě neměli," udělalo radost Burdovi, který jen den po turnaji už myslel na příští rok: "Těšíme se na další ročník, do kterého zbývá už jen 358 dnů."

Dominika "Bobeška" Burdová (foto: Ota Mrákota)

A co šampion Lieser, který je, jak sám říká v golfovém důchodu? Proč vlastně na Grabmasters dorazil? "O turnaji jsem věděl, vždyť je v regionu, kde jsem vyrůstal. Něco jsem slyšel od Honzy Martiníka a Michaela Jona, takže když mě oslovili, jestli bych nechtěl přijet, tak jsem neváhal. Řekl jsem, že stejně nemám co na práci, tak přijedu."

Český golfový profík, který tu a tam vyhraje nějaký ten český milionový turnaj, nelitoval. "Byl jsem nadšený z toho, co jsem zažil. Ta parta lidí tam je naprosto úžasná a celé čtyři dny jsem si strašně užil. Byla tam i parádní divácká podpora. Kdyby tolik lidí chodilo na české profi turnaje, tak by to bylo super," nezastírá Lieser své nadšení.

Ondřej Lieser v zeleném saku s trofejí pro vítěze (foto: Ota Mrákota) 

"Lidé se skutečně přišli golfem bavit a zašli se podívat nejenom na mě. Vždyť tam byla Dominika Burdová, strašně talentovaná mladá holčina, a další. Fakt to byl zážitek," dodává hráč, který bohužel pro český golf ztratil motivaci na té nejvyšší úrovni a sám zatím přiznává, že neví, co bude dál.

Že to ale v ruce stále má, ukázal i na Grabštejně, kde ve druhém a třetím kole zahrál dvakrát rekord hřiště 65 ran (-7): "Druhý den opravdu hodně pršelo a my jsme regulérně puttovali na vodě. Na severu se prostě turnaj nepřerušuje, tam se hraje furt. Jsou tam kluci z hor, proč by se vlastně přerušovalo. A to jsou přesně podmínky pro mě, vždyť to víte. Zahrál jsem dvakrát 65 když pršelo a 82, když bylo bezvětří, svítilo sluníčko a bylo šestnáct stupňů. Prostě klasika."

"Chtěl bych opravdu poděkovat všem organizátorům, hlavně Tomáši Burdovi. Byly to krásné čtyři dny s úžasnou partou lidí a domáckou atmosférou, která byla na turnajích dříve, kdy lidé zůstávali i po hře, bavili se spolu a vyprávěli si, co na hřišti zažili. To mi na turnajích v poslední době chybí, ale tady to zůstává. Je to tam pořád tak, jak to bylo a jak to podle mě být má," uzavřel Lieser.

Tradiční leaderboard (Grab)Masters

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení