Kláře Spilkové pogratuloval i Gary Player, jak si polepšila v žebříčku?

Klára Spilková

Premiérové vítězství Kláry Spilkové na Ladies European Tour neohromilo pouze celé golfové Česko, ale vysloužilo si pochvalné reakce také v zahraničí. Asi nejvzácnější gratulace přiletěla v pondělí z Jihoafrické republiky od legendárního Garyho Playera. Jak výrazně si pak Spilková polepšila v novém vydání žebříčku?

Spilková dosáhla na vytoužené vítězství na začátku své sedmé sezony na LET, když v neděli skončila po senzačním finálovém kole za 66 ran o ránu před hlavní favoritkou Lalla Meryem Cupu Norkou Suzann Pettersen. 

"Jsem šťastná, ale žádné přehnané emoce momentálně necítím. Může to znít zvláštně, ale ve finále jsem byla po celou dobu klidná. Nic jsem od sebe nečekala, oprostila jsem se od všech tlaků, a to mi pomohlo k vítězství," prohlásila Spilková mimo jiné po svém triumfu.

Za vítězství obdržela 67 500 eur, v přepočtu tedy zhruba 1,8 milionu korun. Hlavně si ale vysloužila respekt velké části golfového světa, když ve svých 22 letech zaznamenala historický úspěch českého golfu.

Nejspíše nejcennější zdravice se objevila na Twitteru v pondělí odpoledne, kdy Spilkové pogratuloval devítinásobný major šampion, vítěz celkem 164 profesionálních turnajů a jedna z legend golfu Gary Player.

"Fantastické vítězství pro tebe Kláro Spilková i pro tvou zemi, gratuluji! Výjimečný triumf, ke kterému jsi došla za zadních pozic proti těžkému soupeři," napsal Gary Player na Twitter a připomněl, že Spilková před finálovým kolem ztrácela na první místo čtyři rány.

Nejlepší česká golfistka Playerově vzkazu ani nemohla uvěřit. "Bože můj!!! Tohle jsem našla na svém Twitteru... omlouvám se, ale jsem naprosto nadšená a chci se o to s vámi všemi podělit," napsala na Facebook.

V pondělí to však nebyla jediná pozitivní zpráva, ke které se na internetu mohla dostat. Díky vítězství se totiž ve světovém žebříčku posunula o 147 míst do elitní dvoustovky. Vytvořila si tak osobní maximum, když jí aktuálně patří 186. příčka. Tomu říkáme pondělí!

30 nejlepších fotek Kláry Spilkové z turnaje v Maroku zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení