Češi vstupují do Challenge Tour v Turecku, začíná boj o karty

Filip Mrůzek

Challenge Tour sice už v tomto roce stihla odehrát jeden turnaj v Keni, pro české hráče ale sezona na druhé evropské lize startuje až v tomto týdnu v Turecku. Do boje jdou díky pozvánkám Relmostu čtyři.

Úvodní turnaj nové sezony Challenge Tour vyhrál koncem března v Keni Aaron Rai. Tehdy ještě ve startovním poli nebyl jediný Čech, to se ale v tomto týdnu na Turkish Airlines Challenge změní. Do boje jde čtveřice Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Daniel Suchan a Petr Dědek junior.

Největší naděje se dávají Mrůzkovi s Cafourkem. Mrůzek loni i přesto, že odehrál na Challenge Tour pouhé čtyři turnaje, získal alespoň kartu kategorie 17, když třikrát prošel cutem a na italském Terre dei Consoli Open obsadil dělenou 15. příčku.

Zisk plné karty je pak pro něho letos hlavním úkolem, díky spolupráci s Relmostem má jistých minimálně devět startů. První šanci na zisk důležitých eur do pořadí Road to Oman, ve kterém na konci sezony potřebuje skončit do 70. místa, bude mít v Gloria GC.

"Je to velmi hezké hřiště, otevřené na všech jamkách. Počasí je zatím také super, cítím, že mě čeká krásný týden," vzkázal z Turecka Mrůzek, který si už letos připsal dělené třetí a sedmé místo na Pro Golf Tour, kterou bral zkraje roku na rozehrání.

Stejné cíle jako on má také Cafourek, který se k Relmostu připojil také během loňské sezony. Jeho nejlepším umístěním bylo dělené 16. místo na Vierumäki Finnish Challenge a podobně jako Mrůzek prošel třemi cuty, měl na to však osm pokusů.

Své štěstí zkusí v Beleku také Daniel Suchan a Petr Dědek junior, kteří začátkem roku získali kartu na Mena Tour. Na svůj první cut na Challenge Tour ale stále čekají. "Hřiště je ve skvělé kondici a herně se cítím super. Věřím v dobrý týden," říká Dědek.

Do prvního kola vstoupí ve čtvrtek Mrůzek v 7:35 z jedničky, Cafourek ve 13:50 také z jedničky, Suchan ve 14:05 z desítky a Dědek v 7:40 stejně tak z desítky. Ve startovní listině jsou mimo jiné Španěl Alvaro Quiros, Švéd Marcus Kinhult nebo Skot Chris Doak. Ve hře je celkem 200 000 eur.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení