USGA a R&A mají plán: Jeden handicap pro všechny

Skórkarta

Možná už jste to také někdy zažili. Vyrazili jste s golfem do světa, ale měli jste tam problém se svým handicapem. Nebo jste si ho naopak někde uhráli, ale u nás vám ho neuznali. V budoucnu by to už nemusel být problém, díky jednotnému HCP.

Právě o něčem podobném aktuálně vrcholné golfové organizace USGA a R&A, které by chtěly golfový svět handicapově sjednotit. Komunikují kvůli tomu nyní s orgány, které mají handicapy po celém světě na starosti.

Momentálně totiž funguje po celém světě celkem šest handicapových systémů, které mají každý trochu jiná kritéria. Ta záleží třeba na tom, kde přesně hrajete anebo jaký formát je v dané části světa nejpopulárnější.

Výsledky jednání by měly být zveřejněny ještě v tomto roce.

"Jeden z úžasných aspektů golfu, které ho odlišuje od ostatních sportů, je ten, že hráči různých schopností spolu mohou hrát díky handicapu," řekl Mike Davis, šéf zámořské USGA.

Ten v jednotném globálním handicapovém systému vidí obrovskou výhodu: "Hřiště by pak byla hodnocena a handicapy počítány stejným způsobem po celém světě. Odstraňování překážek a bariér s tím, že by spolu hráči mohli hrát jednodušeji po celém světě, by bylo skvělé jak pro hru samotnou, tak pro golfisty jako takové."

Na jeho slova navazuje také Martin Slumbers z R&A, podle kterého by bylo dobré se zbavit možné frustrace hráčů z toho, když se snaží aplikovat svůj handicap v jiných částech světa.

"Blízce spolupracujeme s existujícími handicapovými orgány, abychom získali výhodu z jejich pohledu při vytváření systému, které bude jednoduchý k pochopení a bude možné ho snadno a trvale aplikovat po celém světě. Ceníme si jejich podpory v této snaze," dodal Slumbers.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení