Klíčová jedna rána. Spilková o ni cut dala, Mrůzek nikoliv

Klára Spilková

Jak ošidný může být golf ukázal pátek v případě nejlepších českých hráčů. Zatímco Klára Spilková (+2) ve Španělsku o jednu ránu cutem prošla, Filipu Mrůzkovi (-4) k víkendovým kolům v Turecku chyběla. Poraženým dne je však Jan Cafourek, který také na Challenge Tour neprošel cutem, i když po prvním kole dělil druhé místo.

Cafourek to měl na Turkish Airlines Challenge parádně rozehrané, když po parádním prvním kole za 65 ran (-7) dělil druhé místo. V pátek se mu ale v Beleku vůbec nedařilo, celkově si pohoršil o čtyři rány a s turnajem se předčasně loučí.

O všem nejspíše rozhodl nepovedený začátek, když Cafourek vstoupil do druhé rundy pěti bogey v řadě. Přesto se z toho dokázal čtyřmi berdíky (16, 17, 1, 2) oklepat a zdálo se, že by klidně mohl v Turecku o víkendu bojovat i o TOP 10. Jenže pak přišly další tři bogey a druhý páteční sešup leaderboardem dolů až na konečné dělené 79. místo.

To Mrůzek, který došel první kolo v paru, musel v pátek dohánět ztrátu. Tu ještě zvýraznil dvěma bogey na úvod kola na jamkách třináct a čtrnáct, když stejně jako Cafourek startoval z desítky. Poté ale začal hrát parádní golf a zdálo se, že by cut mohl dát.

Třemi birdie ještě v závěru úvodní devítky a dalšími třemi na té druhé se posunul na skóre -4, které bylo dlouho hraniční. Jenže v samém závěru kola cut nakonec postoupil dokonce na pět ran pod par, a také Mrůzek jede domů. Na děleném 62. místě neprošel o dvě příčky.

Ze hry o cut byli už po prvním kole Petr Dědek jr. a Daniel Suchan. Oba se ale s turnajem rozloučili se vztyčenou hlavou. Dědek dokonce zahrál i díky eaglu na devítce za -2 (celkově +2 a T122), Suchan si oproti první rundě polepšil o devět ran a došel za +1 (+11, 151.).

Průběžné výsledky turnaje Challenge Tour zde.

Spilková se zachránila

Po premiérovém vítězství na Ladies European Tour v minulém týdnu v Maroku nezačala unavená Klára Spilková další turnaj LET ve Španělsku ideálně. Přesto se jí nakonec na Mediterranean Ladies Open podařilo jen tak tak projít cutem.

Ani ona přitom po prvním kole za +3 nezačala v pátek nejlépe a po bogey hned na jedničce se dostala do ještě větších problémů. Poté ale zabrala a třemi berdíky se dostala do pohody i na místa, zaručující víkendová kola.

Ty sice ještě jednou opustila po dvou zaváháních v podobě bogey na jamkách 12 a 13, svým čtvrtým birdie dne na předposlední sedmnáctce si ale polepšila alespoň na celkové skóre +2 a děleném 60. místo, které jako poslední na cut těsně stačilo.

Na vítězství to však v tomto týdnu nevypadá. Na vedoucí Španělku Nuriu Iturrios ztrácí před víkendem deset ran.

Průběžné výsledky turnaje LET zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení