Bubba útočí v Shenzenu. Čínský Tang bude mít v garáži Fin

Bubba Watson

Dvojnásobný vítěz Masters Bubba Watson si tento týden odskočil na European Tour a daří se mu. Na Shenzen Open v Číně je po třech kolech v TOP 10.

Na děleném sedmém místě ztrácí Watson na čelo leaderboardu pět ran. Není tak zcela v beznadějné pozici z hlediska útoku na vítězství, musí mu ale pomoci slabší nedělní výkony hráčů před ním.

Nejlepší kolo zahrál osmatřicetiletý Američan hned ve čtvrtek, kdy se s 66 ranami ujal samostatného vedení. Další dvě kola za 70 již znamenaly pokles na sedmou příčku, kterou okupuje společně s dalšími čtyřmi hráči.

Jedním z nich je i Francouz Grégory Bourdy, který měl famózní start do třetí rundy. Na dvojce nejprve zahrál birdie ranou rovnou z bunkeru. O jamku později předvedl dokonce hole-in-one, když se trefil do jamky ze 170 metrů. Bylo to druhé eso turnaje a letos již 13. na ET.

V sobotu se totiž z 200 metrů čtyřkou železem trefil na šestnáctém tříparu i Fin Mikko Korhonen. Získal za to vůz BYD Tang 100 SUV.

Ve vedení je před nedělním finále Bernd Weisberger. 43. hráč světového žebříčku má v čele slušný náskok tří ran a je na dobré cestě vyhrát svůj čtvrtý turnaj na European Tour.

"Byl jsem v popředí leaderbordu před posledním kolem již letos jednou v Malajsii, a tam se mi to povedlo dokončit slušně," vzpomněl si Rakušan na únorové třetí místo z Kuala Lumpur.

"Kluci se na mě ve třetím kole hodně tlačili a nic jiného nečekám ani zítra. Můžu jen hrát své rány a užívat si to," těší se na neděli zatím největší favorit na vítězství.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení