Fleetwood v Číně zářil, nakonec ale podlehl v play-off Wiesbergerovi

Bernd Wiesberger

Finálové kolo Shenzhen International mělo dva hrdiny. Tím nakonec šťastným byl Rakušan Bernd Wiesberger, který si připsal čtvrté vítězství na European Tour v kariéře. Smutným pak byl Tommy Fleetwood, který si báječným kolem vynutil alespoň play-off, ve kterém však padl hned na první jamce.

Fleetwood na Wiesbergera, který po třetím kole vedl o tři rány, ztrácel před finálovou rundou osm ran. V neděli ale po hřišti Genzon Golf Clubu doslova létal, ani jednou nechyboval, zahrál sedm birdie a jeden eagle a dostal se nečekaně do boje o titul.

Rakušan totiž neskóroval. Po sedmi jamkách sice byl jednu ránu pod par, ve zbytku finálového kola si ale připsal 11 parů a šlo se do play-off, když skončili oba na skóre -16. Francouz Gregory Bourdy a Angličan Ross Fisher zaostali o jedinou ránu na děleném třetím místě.

V rozehrávce pak rozhodla hned první nadstavbová jamka, kterou byla osmnáctka. Wiesberger zvolil riskantnější cestu, když první i druhou ranou koketoval s vodou, ale vyplatilo se. Birdie na vítězství stačilo, konzervativnější Fleetwood zahrál pouze par.

Jednatřicetiletý Rakušan pouze potvrdil skvělou formu z posledních měsíců. Od PGA Championship dal všechny cuty a připsal si sedm umístění v TOP 5. Osmé, které přišlo v jeho jubilejním 200. turnaji na European Tour, už znamenalo vítězství.

Vítězné rány Bernda Wiesbergera

Po třech nezdarech pak poprvé na nejvyšší evropské sérii uspěl v play-off: "Musím říci, že cítím určitou úlevu. V posledních měsících za sebou mám sérii hodně dobrých akcí a je fajn opět získat trofej."

"Byli zde opravdu dobří hráči, kteří hráli dobře a hodně na mě dotírali. Nakonec jsem musel být rád, že jsem sám sebe dostal do pozice, ve které jsem mohl bojovat o titul," přiznal Wiesberger, který se naposledy radoval před dvěma roky ve Francii.

I tehdy za ním skončil na druhém místě Angličan James Morrison, tentokrát udělal smutnám Fleetwooda: "Tommy měl skvělý den. Já jsem ale rád, že se mi podařilo zahrát tu jednu ránu, když jsem to potřeboval."

"Chtěl jsem ale začít lépe a ukázat všem, že si pro to jdu, místo toho jsem se ale trochu trápil, když jsem několikrát zblízka minul dobré šance. Zůstal jsem ale klidný a hrál dobrý golf," okomentoval finálový den šťastný vítěz, který si navíc vydělal 437 017 eur.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení