Lieser řádí! Opět vyhrál a zahraje si i Prague Golf Challenge

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser pokračuje ve sbírání karet na největší české podniky. Poté, co v pondělí vyhrál první kolo kvalifikace na Zbraslavi a zajistil si kartu na Kunětickou Horu, zapsal nejnižší skóre i v úterý. Získal tak právo startu i na druhé Challenge Tour pořádané Relmostem.

Ve třetím kole se tak profesionál z Mstětic pokusí o hattrick. Ve hře budou ještě dvě karty na ten vůbec největší svátek golfu na českém území, D+D Real Czech Masters v rámci European Tour. Zatímco na oba turnaje série Challenge Tour se rozdávaly karty tři.

Kromě toho je Lieser i na nejlepší cestě vyhrát hlavní díl z dotace 250 tisíc korun. Hráč, který bude mít po třech kolech nejnižší skóre, si vydělá 45 tisíc korun. Lieser zapsal v prvním kole skóre 65 ran. Ve druhém mu na vítězství stačilo 67 a zatím vede o pět ran.

Po 2. kole si velmi pochvaloval spolupráci s novým kedíkem Davidem Zadražilem (na snímku). Ocenil především jeho pomoc na greenech.

"Zatím máme společně za sebou pět kol a máme to celkem za -26. Takže bych řekl, že nám to docela klape. Hlavně je to nejlepší čtenář greenů," smál se na Zbraslavi zatím suverénní Lieser, když nám popisoval, kde vidí původ své kvalitní hry v tomto týdnu.

Pětadvacetiletý hráč startoval na rozdíl od prvního kola až odpoledne, ale tentokrát se jeho kolo neobešlo bez ztrát jako předchozí den. Lieser začal čtyřmi pary, než poprvé ztratil ránu na pětce. Napravil to však dvěma berdíky. O tři jamky později dokonce na pětiparovce zasunul eagle.

Ten však vzápětí smazal dabláčem. Liesera to nerozhodilo a ze zbývajících sedmi jamek ještě čtyřikrát skóroval. Stačilo to na vítězství. Druhý Liam Robinson byl jen o ránu horší. Angličan si tak stejně jako český hráč vybojoval na Zbraslavi karty na obě české zastávky Challenge Tour.

O třetí úterní kartu svedla v play off bitvu trojice hráčů. Po parech na první dodatečné 18. jamce se šlo na devítku, kde zahrál birdie Frost Myles, a i on si na stejném místě zahraje v červnu Prague Golf Challenge.

Smolařem kvalifikace je zatím Manuel Trappel. Rakušan prohrál v pondělí rozehrávku o kartu za třetí místo s Robinsonem a v úterý se do play off nedostal o jedinou ránu, když zahrál v paru. Ještě o jednu ránu byl horší Filip Mrůzek, kterému výsledek 73 přinesl aspoň umístění v TOP 10.

Výsledky kvalifikace o Prague Golf Challenge zde.

Průběžné výsledky vložené Czech One Trophy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení