OBRAZEM: Klára Spilková slavila v Praze, nic si nekoupí

celá fotogalerie (20) » Klára Spilková

Když začátkem dubna na předsezónní tiskové konferenci Klára Spilková novinářům slíbila, že se brzy opět všichni sejdou, sama možná ani nevěřila, že to bude tak brzy. V úterý se tak ale stalo, když na pražské Kampě slavila své životní vítězství.

Spilková vyhrála před dvěma týdny svůj první turnaj na Ladies European Tour, když ovládla Lalla Meryem Cup. A postarala se zatím o jasně největší úspěch v historii českého golfu, což si pořádnou oslavu zaslouží.

"Asi si to pořád ještě neuvědomuji. Nevím, jestli to je normální. Bylo toho hodně a jsem ráda, že už jsem doma," přiznala v Hergetově Cihelně, kde odpolední a večerní oslava probíhala.

Proč až 10 dní po velkém triumfu?

V minulém týdnu ještě musela odehrát turnaj ve Španělsku, na kterém skončila na děleném 34. místě. Ještě před ním oslavila své vítězství jednou sangrií a jedním pivem, to hlavní si nechala až do Prahy.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

"Vždy jsem si představovala, jak to budu prožívat, oslavovat a brečet. Já v sobě ale neměla žádné emoce, vedle toho mi však lidé posílali zprávy, fotky a videa, jak oni sami brečí. Bylo to nádherné," zavzpomínala ještě na bezprostřední okamžiky po triumfu.

Díky němu má jistou kartu na LET do konce sezony 2019, letos si pak zahraje s jistotou zahraje už na třech majorech. Kromě Women's British Open a Evian Championship, kam se kvalifikovala svým vítězstvím, obdržela ve středu od KPMG pozvánku také na Women's PGA Championship, kde si poprvé zahrála i loni.

"Je to pro mě obrovská úleva a myslím že i pro celý můj tým. Víme, že na tom nyní můžeme pracovat a jít do všeho naplno, což je skvělé," těší 22letou českou hráčku, která si žádnou speciální radost neudělá.

A to ani přes to, že za vítězství vyinaksovala 67 500 eur, tedy v přepočtu zhruba 1,8 milionu korun: "Asi si žádný dárek nekoupím. To, že jsme se tu dnes všichni sešli a mohu tu být s celou svojí rodinou, to je pro mě ten nejlepší možný dárek. Žádný další nepotřebuji."

Co by si pak nejvíce přála? "Doufám, že můj úspěch přivede ke golfu nové hráč a bude motivovat ty mladé k čím dál tím lepším výkonům," věří česká golfová šampionka Klára Spilková.

Fotky (20) z oslav Kláry Spilkové v Praze zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení