Curry jako Šebrle? Přemýšlí o druhé kariéře jako golfista

Steph Curry

Momentálně je jednou z hvězd basketbalové NBA, ve které vede svůj tým Golden State do dalšího finále. Už nyní ale rozehrávač Steph Curry přemýšlí o tom, co bude dělat, až jednou opustí palubovky s bezednými koši. Jednou z variant je, že se vrhne na golf.

Nebyl by prvním ani posledním sportovcem, který by něco takové zkusil. Jmenujme třeba ruského tenistu Jevgenije Kafelnikova, amerického plavce Michaela Phelpse nebo nám nejbližšího desetibojaře Romana Šebrleho.

Nikdo z nich to ale (zatím) nedotáhl na takovou úroveň, aby mohl konkurovat těm nejlepším hráčům, kteří se golfu věnují většinu života. Důvodů bylo mnoho.

Phelps se vrátil k plavání, Kafelnikov to po několika neúspěšných pokusech na European Tour vzdal a Šebrle přeci jen musí živit rodinu, takže si ke golfu přidal moderování zpráv na TV Prima a další moderátorské akce.

Finance Curry, držitel aktuálního handicapu kolem 2, po skončení kariéry rozhodně řešit muset nebude, otázkou ale zůstává, zda by dokázal dohnat ztrátu, kterou na profíky mít logicky bude.

"Už jsem o tom přemýšlel. Vnímám zkušenosti hráčů na PGA Tour, kteří oddali svůj celý život golfu, tak jako já basketbalu. Samozřejmě si nemyslím, že bych mezi ně mohl rovnou skočit. Byla by zde spousta práce, která by na mě čekala," řekl Curry v pořadu Feherty.

Rozhodně se ale dopředu nevzdává: "Mám to v hlavě. Má vášeň pro hru je taková, že si myslím, že bych bojoval, ať to stojí cokoliv. Ještě ale přesně nevím, co bude, až skončím s basketem, ale golf budu hrát až do smrti."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení