Zklamaný Lieser těží z klidu, trénuje jako nikdy předtím

Ondřej Lieser

Přestože si z kvalifikačních kol na Zbraslavi odnesl začátkem tohoto týdne dvě karty na turnaje Challenge Tour u nás, je Ondřej Lieser zklamaný. Chtěl být totiž stoprocentní, a tak ho mrzí, že také nezískal pozvánku na D+D REAL Czech Masters. Jinak je ale momentálně spokojený, golfem se opět baví a přiznává, že jeho trénink má konečně řád. I když trochu jiný, než byste čekali.

Na Zbraslavi nejprve díky výsledku 65 ran (-7) získal kartu na turnaj Challenge Tour na Kunětické Hoře. O den později sice zahrál o dvě rány hůře, ale opět to stačilo na vítězství a tentokrát zisk karty na premiérovou Prague Golf Challenge na Zbraslavi.

Jen ten poslední den to nevyšlo, skóre 74 ho na Albatross poslat nemohlo.

"V plánu bylo všechny zesměšnit, vyhrát všechno a odejít. Bohužel to nevyšlo. Mrzí mě to, protože cítím, že teď nehraji vůbec špatně," říká s trochou své typické nadsázky Lieser, který i s loňským Prague Golf Masters obešel posledních šest kol na Zbraslavi za -24.

Sám ale hodně lituje toho zatím posledního: "Určitě jsem zklamaný. Tak špatné kolo, v podmínkách, které mi sedí… Nepřišlo to, golf mi přišel ve středu zbytečně těžký. Nemohl jsem se chytit, nasedl jsem do vláčku parů a už jsem z něj nevystoupil. Bylo to z mé strany takové unavené."

"Jako bych se trochu ztratil. Pořád jsem se snažil, až do poslední jamky, ale vnitřně tam nebyla taková motivace, jako během úvodních dvou dní. Bude to znít blbě, ale přišlo mi, že to přece musím mít jisté, když hraji tak dobře," přiznává Lieser myšlenky, které jsou často začátkem konce.

Úplně smutnit ale nemusí. Dvě karty a celkovou odměnu 45 000 korun pro vítěze Czech One Trophy si domů odvezl. Sám přitom nejvíce chtěl získat kartu na turnaj právě na Zbraslavi, kde se mu v poslední době skutečně daří. A to i díky spolupráci s kedíkem Davidem Zadražilem.

Ondřej Lieser s kedíkem Davidem Zadražilem (foto: Ladislav Adámek)

"Strašně moc mi pomáhá a snad mi bude moci kedit i na Pro Golf Tour na Ypsilonce v příští týdnu. Je zvláštní, že ví, jak na mě. Zná mě a ví, jak se v daných situacích směrem ke mně chovat. Už dlouho jsem nepotkal nikoho, kdo by mi takhle vyhovoval," pochvaluje si Lieser spolupráci, která začal loni na podzim a společně mají odehraných zatím jen zmíněných šest zbraslavských kol.

Nyní Lieser doufá, že letos přidají minimálně osm dalších také na Challenge Tour: "Obě hřiště znám a mám na nich dobré výsledky. Jsou to ale jen dvě karty, takže jediná možnost, jak je zúročit, je skončit pokaždé v TOP 10, což by mě poslalo na další turnaj. A to může být moje výhoda. Prostě do toho půjdu a nic dlouhodobého mě nebude svazovat."

Z čeho pak pramení momentálně Lieserova golfová pohoda?

"Podle mě z klidu. Ve Španělsku jsem měl přes zimu super lidi, a když jsem se vrátil domů, tak jsem hned naskočil do určitého režimu. Vyhovuje mi, že mám i jiné závazky a vím přesně, kdy mám čas trénovat. Už to není o tom, že mám v diáři 365 volných stránek a řeším, jestli půjdu trénovat ráno, přes poledne nebo večer. A asi mi i více sedí, když nejsem v plném turnajovém tempu, ale hraji turnaje jednou za čas s tím, že se na ně týden před tím připravuji a ladím formu," myslí si Lieser.

Toho nyní čekají dva turnaje na Ypsilonce, které pořádá Czech One a ten druhý je součástí Pro Golf Tour. Poté zvažuje účast na úvodní akci Czech PGA Tour na Slavkově v polovině května, tu ale možná vynechá z důvodu přípravy na Challenge Tour na Kuňce, který přijde koncem května.

Ondřej Lieser na Zbraslavi (foto: Ladislav Adámek)

Na golfovém důchodu, jak sám popisuje momentální stav, kdy se vzdal cíle vidiny European Tour a hraje jen domácí turnaje, teď nic měnit nehodlá: "Nevím, co by se mělo měnit. Já jsem nyní po golfové stránce skutečně spokojený. Všechno momentálně funguje a uvidí se, co a jak se vyvine."

"Neplánuji příliš dopředu, maximálně tak na měsíc. V posledních letech jsem bral golf pouze jako práci, teď je ale pro mě opět zábavou. Aby to ale nevyznělo špatně, já pořád trénuji, dost možná tak, jako nikdy před tím. Rozdíl je však v tom, že mě to zase baví," uzavírá Lieser.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení