Jessica ve větru zabojovala. V Texasu skončila třetí!

Jessica Korda

Jessica Korda skvěle zabojovala na Volunteers of America Shootout v texaském Irvingu. V silném nedělním větru, který kazil skórkarty většině hráček, zahrála 73, a posunula se na konečné samostatné třetí místo. Play off jí uteklo o dvě rány.

Korda byla v leaderboardu poslední hráčkou, která se v turnaji dostala pod par. A to o jedinou ránu. Tak byly nedělní podmínky složité. Pozdější vítězka Haru Nomura, zahrála ve čtvrtém kole 76. Její sokyně z play off Cristie Kerr 74.

Starší ze sester Kordových se v neděli posunula o tři místa nahoru a nakonec za umístění „na bedně“ brala 87 878 dolarů (2 180 000 korun). S větrem se prala víc než statečně už v sobotu a ve finále to jen potvrdila. Na každé devítce zaznamenala tři bogey a dvě birdie.

"Byl to zdaleka nejtěžší golfový víkend, který jsem odehrála. Přála bych si, aby bylo hřiště upraveno trochu lépe, ale vypořádat se s tím byla nutnost," komentovala Jessica právě odehraný turnaj na svém twitteru.

Její mladší sestře se víkend tolik nepovedl. Před ním byla stejně jako Jessica na děleném jedenáctém místě, ale nakonec skončila dělená čtyřicátá, když poslední dvě kola zahrála za 77 a 78 ran. Může ji aspoň těšit, že jako nováček LPGA prošla zatím pokaždé cutem. Odehrála sedm turnajů.

Vítězka vzešla až z dramatického play off. Nomura potřebovala ke zdolání Kerr šest dodatečných jamek. Šla se pokaždé pětiparová osmnáctka. Po pěti parech zahrála Japonka konečně birdie a konečně svou o 15 let starší soupeřku porazila.

"Jsem tak šťastná, že jsem znovu vyhrála. Opravdu nadšená,“ radovala se již trojnásobná šampionka na LPGA. Není se co divit," kromě třetího na Australian Open letos nezaznamenala výsledek, který by stál za povšimnutí.

Cristie Kerr naopak nevyužila své mnohem bohatší zkušenosti dvojnásobné major šampionky a vítězky 19 turnajů. „Už jsem ji měla (Nomuru) na druhé jamce, kdy jsem byla za greenem. Jenže pak jsem udělala chybu a to v play off nemůžu udělat. Když mám šanci, měla bych ji využít a to se nestalo. Proto jsem prohrála,“ mrzelo ji.

Konečné výsledky turnaje.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení