Vlčková zažila na Dýšině kontinuální stres: Chtěla jsem ukázat, že to jde

Karolína Vlčková

Karolína Vlčková prožila v uplynulém týdnu na Dýšině báječný turnaj. Byla nejlepší Češkou, když jako amatérka obsadila dělenou 22. příčku, a potvrdila, že úspěšná zámořská sezona nebyla pouhou náhodou. Sama ale přiznala, že to byly trochu stresující tři dny.

V šestileté historii turnaje se jedná o druhé nejlepší české umístění. Lépe skončila pouze při prvním ročníku tehdy ještě na Albatrossu Klára Spilková, v roce 2011 obsadila dělenou devátou příčku.

O to je výsledek Vlčkové cennější.

Nějaké oslavné ódy však z úst 23leté amatérky nečekejte.

Výsledku si cenila, to ano, ale zase až tak spokojená se svou hrou nebyla. Během všech tří kol litovala pomalejších rozjezdů a za celý týden se navíc nedokázala sžít s místními greeny.

"Na druhou stranu mě to donutilo o to více bojovat. Nebyl to ale den, který bych si vysnila. Nebyla zde moje A-hra," přiznala po finálovém kole za 69 (-2) Vlčková, která nedokázala popsat, proč to s putterem v ruce nebylo ono.

Karolína Vlčková během 1. kola turnaje na Dýšině (foto: GolfExtra.cz)

A že zkoušela všechno možné i nemožné

"Mé putty prostě nebyly dobré, ani tam nemohly spadnout. Nebyla to žádná smůla, puttovala jsem špatně a nevěděla, co mám dělat. Zkoušela jsem jinou rutinu, přendat minci do jiné kapsy... Nic nefungovalo."

Především právě kvůli nesouhře s dýšinskými greeny to pro nic rozhodně nebyla nejen ve finálovém kole procházka růžovým sadem, jak by se při prvním pohledu do skórkarty mohlo zdát.

"Nebylo to špatné kolo, ale bylo hodně vybojované. Někdy jdu minus pět s lehkostí, tentokrát to ale byl kontinuální stres," usmála se Vlčková, která se v neděli podle vlastních slov uklidnila až berdíky na jamkách deset a čtrnáct.

Prokletá osmička

Nebyl to však pouze případ neděle. Vlčková, která si v novém vydání světového amatérského žebříčku polepšila o příčku na 57. místo, netuší, proč jí úvodí devítka u Ejpovického jezera nesedí.

"Zjistila jsem, že je pro mě na tomto turnaji velmi stresující první devítka. Když projdu osmičkou, tak se uklidním. Jako bych nastartovala jiný motor," nechápavě kroutí hlavou.

A potvrzuje fakt, který se nedá popřít. České hráčky mají na Dýšině dlouhodobý problém s čtyřparovou osmičkou.

Karolína Vlčková hraje v zámoří za univerzitní celek Florida Gators (foto: Tim Cowie)

"Já přitom vůbec nevím proč. Vždyť dopad pro první ránu je hodně široký. To se musí hodně nepovést, aby člověk fairway netrefil. Asi jak se o tom tolik mluví, tak to člověk má v hlavě," myslí si Vlčková.

Té navíc trochu svazovala, především v neděli, nervozita hole. Důvod? Počet diváků, kteří ji přímo na hřišti doprovázeli. V neděli dorazilo necelých dvě stě fanoušků.

"Mám to strašně ráda, ale přišlo mi, že tím, jak jsem byla v Čechách, tak jsem chtěla všem ukázat, že to jde. Naštěstí z toho byla rychle pozitivní nervozita," oddechla si amatérka, která svůj první míček odpálila na Líšnici.

Klíčem je sebedůvěra

Nyní hraje většinu roku jinde - za mořem. V barvách University of Florida se připravuje na plánovaný přestup k profesionálkám. A zkušenosti nabrané za poslední tři roky v Americe využila i na Dýšině.

"Pomáhá mi, jak nás naše koučky vedou, co se týče sebedůvěry. Věříme, že máme výkonnost na to hrát profesionálně. A hodně mi pomohlo také to, že jsem se nesoustředila na cut, ale na to, zahrát co nejlépe," přiznala po turnaji.

A dala tak možný tip všem českým nejen hráčkám, ale i hráčům, kteří se k této metě turnaj co turnaj upínají: "Přijde mi, že když si člověk dává za cíl čísla nebo místa, tak dostává sám sebe zbytečně pod tlak, což já nechci."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení