Westwood nehrál, přesto si polepšil a jede na The Players

Lee Westwood

Už to vypadalo, že si Lee Westwood letos The Players nezahraje. Na poslední chvíli si ale přeci jen pozvánku na neoficiální pátý major sezony vysloužil. Museli mu ale pomoci ostatní hráči.

Pro Westwooda nakonec hrál fakt, že vlastně nehrál. A když se v noci na pondělí přepočítaval světový žebříček, polepšil si z 53. na 50. pozici. A ta je v tomto ohledu klíčová.

Na The Players, které se hraje v TPC Sawgrass už v příštím týdnu, se dostanou hráči podle celkem čtrnácti kritérií a jedním z nich je i světový žebříček. Konkrétně 50 nejlepších z jeho vydání týden před turnajem.

Westwood, který bude na přelomu srpna a září jednou z hlavních hvězd D+D REAL Czech Masters, tak bude moci zavzpomínat na své dobré časy na The Players, kde od roku 2010 skončil třikrát v TOP 10.

Populárnímu Angličanovi vydláždili cestu do Sawgrass Hideto Tanihara a Russell Henley, kteří hráli týmovku v New Orleans, společně s Jeunghunem Wangem, který skončil dělený 59. na Volvo China Open. Všichni tři v pondělí vypadli z elitní padesátky.

Stejně jako Westwood se na The Players skrze světové pořadí probojovali Alex Noren (12.), Thomas Pieters (25.), Tommy Fleetwood (28.), Bernd Wiesberger (30.) a Matthew Fitzpatrick (38.).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení