USGA a R&A dál jedná! Posvítí si na pomůcky při čtení greenu

Bryson DeChambeau

Stále více se zdokonalující technologie, které jsou hráčům schopné popsat green skoro do posledního milimetru, se začínají zajídat USGA a R&A. Ty nyní budou zjišťovat, zda se nejedná o až příliš velkou úlevu, a dost možná ji zakáží.

Možná jste to ani nezaregistrovali, ale hráči mají časti na hřišti dvě birdie karty. Jednu klasickou, na které jsou vyobrazené celé jamky, a pak druhou, pouze pro greeny. Ty jsou pak vyobrazeny naprosto detailně.

Když se do těchto greenových "map" dívá obyčejný golfista, často se v nich úplně ztratí a možná by ani nedokázal najít jamku. Profíci se s nimi ale naučili rychle pracovat a během hry jsou pro ně důležitým pomocníkem.

A to se přestává líbit zástupcům velících golfových organizací, které upozorňují, že úspěch hráče by měl být závislý na jeho "rozhodování, schopnostech a zkušenostech".

"Vyhodnocujeme používání těchto materiálů s cílem zjistit, jestli je potřeba nějak zakročit, abychom ochránili tuto důležitou část hry," stojí mimo jiné ve společném prohlášení obou organizací.

Nejsou to ale pouze hráči, kdo na nové technologii vydělává.

Nejvyšší profesionální okruhy objíždějí firmy, často jedinci, kteří těmito technologiemi disponují a své "green booky" prodávají hráčům. K mání tak v posledních letech byly jak na D+D REAL Czech Masters, tak turnajích Challenge Tour pořádaných u nás Relmostem.

Všichni hráči přitom z této novinky posledních let nadšení nejsou. Velkým kritikem je třeba Ian Poulter, který vyzývá, že vše by mělo být řešeno "selským rozumem".

Je přitom lehce zvláštní, že zatímco měřící zařízení vzdálenosti USGA a R&A podporují a už letos se objeví na zkoušku na některých turnajích PGA Tour, pomocník na greenech se jim nelíbí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení