Ve Švýcarsku zatím české amatérky lepší profesionálek

Gabriela Roberta Vítů

Na třetím letošním turnaji série LET Access jsou na tom po prvním kole lépe české amatérky než profesionálky. Na švýcarském VP Bank Ladies Open je na tom zatím z českého pohledu nejlépe Sára Kousková, dařilo se i Gabriele Robertě Vítů (na snímku).

Z trojice profesionálek Šideri Váňová, Lucie Hinnerová a Eva Koželuhová má dobrou výchozí pozici před druhým kolem pouze Váňová, zbylé dvě se budou muset zlepšit, aby mohly pomýšlet na cut a sobotní finálové kolo.

Do něho má zatím dobře nakročeno Kousková, která byla loni jednou ze dvou Češek, které prošly cutem na domácím Tipsport Golf Masters na Dýšině v rámci Ladies European Tour. Nyní by se jí něco podobného mohlo povést i na nižší LETAS.

S prvním kolem se totiž vypořádala parádně. Na obou devítkách si 17letá talentovaná amatérka připsala po jednom birdie, jednom bogey a sedmi parech a s celkovým parem jí patří prozatím dělená 20. pozice.

Jen o ránu a osm příček hůře je na tom o rok mladší Vítů, loňská česká amatérská šampionka ve hře na rány. Úvod kola přitom měla famózní.

Po pěti jamkách totiž byla díky třem birdie (2, 4, 5) už tři rány pod par, poté ale několikrát zaváhala a kvůli třem bogey a jednom dabláči klesla na +2. To si ale berdíkem na závěrečné jamce přeci jen ještě o ránu vylepšila.

Stejně jako Vítů je na tom Váňová, která se ale v úvodním kole ve Švýcarsku dlouho hledala a na úvodních patnácti jamkách ani jednou nezaskórovala a připsala si tři bogey. Závěr jí ale vyšel a díky dvěma birdie (16, 18) se dostala na příčky, které by znamenaly cut.

Tím prochází na LET Access kolem čtyřiceti hráček, což aktuálně není dobrá zpráva jak pro Koželuhovou (+5, T87), tak Hinnerovou (+6, T94).

Průěžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení