Jessica si na jamkovce v Mexiku vydřela postup až na 19. jamce

Jessica Korda

Čtyřiašedesát hráček tento týden startuje na jamkovce v Mexiku, který hostí místní golfová ikona Lorena Ochoa. Nechybí mezi nimi ani Jessica Korda, která se však jako favoritka svého souboje hodně nadřela na postup do druhého kola.

Korda hraje v části pavouku pojmenované po Juli Inkster. Dalším daly jména legendy Lorena Ochoa, Anika Sörenstam a Se Ri Pak.

Jessica byla ve svém koši nasazenou čtyřkou. Její soupeřka Christina Kim měla u svého jména číslovku 13.  Korda ji ale zdolala až na 19. jamce, kde zahrála birdie. Do té doby to byl souboj nahoru dolů.

Kim se chytla hned na začátku a vybojovala si dvoujamkové vedení. Korda se ale dokázala rychle vrátit zpět. Nejdřív snížila ztrátu berdíkem na šestce. O jamku později ji Kim pomohla, když zahrála bogey.

Obě soupeřky šly další tři jamky identicky, než Kim zahrána na 11 birdie a opět vedla. Jessica však před koncem stihla ještě srovnat berdíkem na 15. jamce. Závěrečné tři jamky nerozhodly, a tak se šlo do nastavení, které pro sebe již rozhodla dcera českých tenistů.

Ve druhém kole ji čeká nasazená dvanáctka v koši Juli Inkster Marina Alex, která překvapivě zdolala pětku Mo Martin. Pokud Korda postoupí, může se v osmifinále utkat s Michelle Wie. Ta si v prvním kole snadno poradila s Lizzete Salas 6&5.

Na turnaji s celým názvem Citibanamex Lorena Ochoa Match Play Presented by Areomexico and Delta at Club de Golf Mexico postoupila dál i dvětová jednička Lydia Ko, která porazila domácí Anu Menendez 3&2.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení