Kousková je na LETAS ránu od TOP 10, cut dala také Váňová

Sára Kousková

Skvěle rozehraný turnaj nižší ženské evropské profisérie LET Access má česká amatérka Sára Kousková. Na švýcarském VP Bank Ladies Open je po dvou kolech se skóre -2 na děleném 11. místě, cutem do finálového kola prošla i profesionálka Šideri Váňová.

Kousková potvrzuje, že je dalším velkým talentem českého ženského golfu. Loni byla jednou ze dvou Češek, které prošly cutem na domácím Tipsport Golf Masters na Dýšině a nyní je blízko umístění v elitní desítce na LETAS.

Po prvním kole, které 17letá Kousková došla v paru, v tom druhém opět minimálně chybovala, když zahrála jediné bogey (7). Co se týče berdíků, byla pak oproti čtvrtku v pátek o jeden úspěšnější a zapsala tři (4, 11, 15).

Bylo tak z toho skvělé skóre 70 ran (-2) a posun v leaderboardu o 20 míst. 

Druhou českou zástupkyní v sobotním finálovém kole bude profesionálka Šideri Váňová. A to i přes to, že zatím ve Švýcarsku nepokořila par.

Úvodní rundu zvládla za 73 ran, druhou za 74.

V pátek zahrála dvě birdie, čtyři bogey a skončila dvě rány nad parem. Pohoršila si tak na skóre +3, což se nakonec ukázalo jako přesná hranice cutu. Bohužel pro druhou českou amatérku Gabrielu Robertu Vítů.

Šestnáctiletá Vítů, stejně jakou Kousková, startovala díky kartě, kterou jí zajistila Česká golfová federace. A byla velmi blízko finálovému kolu, když po dohrání kola skóre plus čtyři na cut stačilo. V samém závěru se ale hranice opět posunula na tři rány nad par.

Po dvou kolech na turnaji končí také dvě profesionálky Eva Koželuhová (+9, T85) a Lucie Hinnerová (+12, T99). Ve vedení je před závěrečnou 18 Angličanka Meghan MacLaren, která je šest ran pod parem hřiště.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení