Premiérové GolfSixes vyhráli skvělí Dánové

GolfSixes

Prvními šampiony revoluční novinky GolfSixes v rámci European Tour se stali Dánové. V neděli si ve vyřazovacích bojích připsali tři výhry včetně té ve velkém finále, ve kterém porazili Austrálii 3:1. V souboji o třetí místo porazili až v dohrávce nearest to pin Skotové Italy.

Jestli novinka v kalendáři evropské série splní dlouhodobé plány ohledně nových golfových fanoušků, to je otázka, ale hráči a diváci v anglickém Centurion Clubu se o víkendu bavili královsky. V sobotu byly na programu základní skupiny, v neděl vyřazovací boje.

A z nich vyšli vítězné Dánové Thorbjorn Olesen a Lucas Bjerregaard.

Ve čtvrtfinále nejprve vyřadili v soubojích na šest jamek Francii 2:1 a stejným poměrem přehráli v semifinále Itálii, která na úvod dne ukončila účinkování domácí Anglie. V druhém semifinále porazila Austrálie v greensomech Skotsko také 2:1 a mohlo se jít na finále.

Do toho sice vstoupili lépe Australané, kteří se díky birdie ujali na třetí jamce vedení, zbytek zápasu ale patřil Dánům. Těm stačil na srovnání par na čtvrté jamce a díky dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách zvrátili duel na svou stranu.

"Byl to skvělý týden. Fanoušci byli báječní a bylo skvělé sledovat, kolik zde bylo dětí. Snad budou někteří z nich chtít hrát po této zkušenosti golf," přeje si Bjerregaard. "Byly to prostě zábavné dva dny a budu rád, pokud bude podobných akcí více," dodal.

Jeho slova potvrdil i jeden z poražených finalistů Scott Hend: "Jsme zklamaní, ale Dánsko hrálo velmi dobře a na posledních jamkách puttovali trochu lépe. Zasloužili si vyhrát. Byl to skvělý týden pro všechny, děti byly fantastické."

Nejen hráči ale i fanoušci si užívali komentované golfové dění přímo na hřišti, hlasitou muziku a tu a tam i trochu té pyrotechniky.

Souboj o třetí místo pak byl po šesti jamkách nerozhodný 1:1 a rozhodnout musela speciální rozehrávka v podobě soutěže nearest to the pin na zkrácené závěrečné osmnácté jamce. 

Rozstřel o 3. místo

Kompletní výsledky vyřazovací části zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení