John Daly dorazí na Czech Masters jako čerstvý šampion

GettyImages-680110406.jpg

Dlouhých třináct let si musel John Daly počkat na své další turnajové vítězství. Dočkal se v neděli na Insperity Invitational v rámci PGA Tour Champions, kde prožil hodně bláznivé finálové kolo. Dalo by se říci, že John Daly vyhrál stylem Johna Dalyho.

Před finálovým kolem vedl o ránu a hned na první jamce zahrál v neděli eagle. I nadále pokračoval ve skvělé hře, a když si připsal na patnáctce své už páté birdie dne, vedle s celkovým skóre -17 o dvě rány.

Sám z toho ale ještě udělal velké drama. 

Bogey na šestnáctce ještě nebylo takovým problémem, ale další ztráta rány na sedmnáctce už mohla být. Třetí bogey v řadě na závěr pak zahrál na osmnáctce, ale nakonec ho to mrzet nemuselo. V samém závěru totiž ztráceli i jeho soupeři a se čtrnácti ranami pod par vyhrál o ránu před Tommym Armourem III a Kennym Perrym.

"Je to neskutečné. Chtěl bych dát vědět všem svým sponzorům, že je miluji a že jim děkuji za všechno," řekl Daly v emotivním televizním rozhovoru přímo na hřišti.

Rozhovor s Johnem Dalym po vítězství

Z tří bogey na závěr už si těžkou hlavu dělat nemusel: "Ty závěrečné jamky jsou hodně těžké. V posledních dvou dnech jsem navíc netrefoval úplně dobře svá železa. Se svým Vertical Groove driverem jsem ale trefoval skvěle své drivy a také jsem dobře puttoval. Nebyl to hezký konec, ale zvládl jsem to. A to je rozhodující."

Naposledy se Daly, šampion PGA Championship z roku 1991 a The Open o čtyři roky později, radoval z turnajového vítězství v polovině února 2004, kdy vyhrál Buick Invitational. Nyní je šampionem na zámořském okruhu šampionů, ke kterému se přidal před rokem, když oslavil své padesátiny.

Trvalo to 22 startů, než si připsal první titul. Jeho dosavadním nejlepším umístěním na PGA Tour Champions bylo dělené 11. místo. Za vítězství pak převzal šek na 322 500 dolarů, v přepočtu tedy skoro 8 milionů korun.

Bude tak za co slavit! A s kým slavit.

"Když se dívám na kluky tady... Jsme všichni přátelé. Ano, jsme velcí soupeři, ale užíváme si to. Tento okruh mi přijde jako European Tour pro starší. V Evropě to je totiž podobné. Mám zde spoustu skvělých kamarádů a za ty roky jsme si spolu zahráli spoustu golfu."

"Na tomto okruhu spolu jdete na pivo nebo na večeři. A není to pouze o jedné nebo dvou rodinách, je jich šest nebo sedm. Všichni spolu držíme, na této tour je hodně lásky a přátelství," dodal Daly, který se tak na přelomu srpna a září ukáže jako jedna z hvězd čtvrtého ročníku D+D REAL Czech Masters jako čerstvý šampion.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení