ODHALENO! Rory McIlroy novou tváří TaylorMade. Za 2,5 miliardy

Nové hole Roryho McIlroye

Od víkendu se o tom spekulovalo, v úterý už bylo vše oficiální. Rory McIlroy se stal novou tváří společnosti TaylorMade, když bude hrát s jejími holemi a míčkem. Jedná se o výsledek několikaměsíčního testování holí a samozřejmě také jednání. Samozřejmě i o penězích.

McIlroy hledal nové hole od loňského roku, kdy oznámila společnost Nike, že opouští segment golfového vybavení. Nejprve se zdálo, že by mohl skončit ve stáji Callaway, ale vše je nakonec jinak.

Druhého hráče světa ulovil TaylorMade.

"Má budoucnost je pouze v mých rukou, proto jsem se rozhodl pro TaylorMade. Už jsem v této hře dost dlouho a viděl jsem snad vše. Nikdy jsem ale nebyl tak nadšený z vybavení, jaké mám právě teď," vzkázal druhý hráč světa skrze svůj web.

Je logické, že se McIlroy bude o svých nových holích vyjadřovat pouze v superlativech. Aby také ne, když mu smlouva s TaylorMade má přinést 100 milionů dolarů, v přepočtu tedy bez mála neuvěřitelné 2,5 miliardy korun.

Přesto se ale nejedná o nejlukrativnější smlouvu, jakou kdy Rory podepsal. Před čtyřmi roky se měl upsat Nike za dvojnásobek. A "ofajfkovaný" zůstává i nadále, oblečení a boty Nike totiž bude nosit pořád.

A jaké hole tedy dal do svého nového bagu? 

Co se týče driveru a fairwayových dřev, jedná se o model M2. U želez a wedgí půjde zatím o prototypy holí, když bude McIlroy už v tomto týdnu zkoušet také 1- železo. Optimální putter prý stále hledá, aktuálně bude posílat míček do jamky s verzí Spider.

Hodně propíraný pak byl u McIlroye v posledních týdnech míček. Po turnajích Arnold Palmer Invitational a Masters si stěžoval na Titleist ProV1, který se prý podivně choval ve větru a měl ho stát zelené sako a uzavření kariérního Grand Slamu.

 

‪Proud to join the @taylormadegolf family. New Bag. New Clubs. New Ball. #ThePlayers See link in bio for more details!

Příspěvek sdílený Rory McIlroy (@rorymcilroy),

Od teď bude hrát s TP5x od TaylorMade. "Je to nejlepší míček, s jakým jsem hrál, od... Dobře, vlastně vůbec. I proto cítím, že toto je nejlepší cesta, jak se posunout dál," řekl ke svému novému míčku Rory.

"Ještě nikdy jsem vážně nebyl tak nadšený ze svého golfového vybavení. Myslím, že díky němu budu ještě lepším hráčem, vyhraju další majory a vrátím se na post světové jedničky," dodal McIlroy.

Jak mu to s novými holemi půjde, budeme moci sledovat už v tomto týdnu na The Players. V úvodních dvou kolech půjde v TPC Sawgrass v jednom flightu s Dustinem Johnsonem, světovou jedničkou a také hráčem TaylorMade, a Justinem Thomasem (více zde).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení