Mrůzek se zapsal do historie! Na European Tour byl 48.

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek dosáhl nejlepšího profesionálního umístění v historii českého golfu. Na turnaji European Tour v Portugalsku skončil po skvělém nedělním kole za -5 na děleném 48. místě. Tak vysoko se ještě žádný český hráč na turnaji této úrovně nikdy nedostal.

Teprve pětkrát v historii prošel český hráč cutem na European Tour, která se řadí mezi dvě nejvyšší světové série. Třikrát se to povedlo Filipovi Mrůzkovi, ale  vůbec poprvé se tak stalo na turnaji mimo české území. Prvním byl v roce 1994 Jiří Janda na Chemapol Trophy Czech Open na Karlštějně, kde skončil na 68. místě.

Na stejné pozici byl před dvěma lety na D+D Real Czech Masters na Albatrossu Filip Mrůzek. Ještě o pět míst výš se tam v leaderboardu nacházel amatér Vítek Novák. Loni na Albatrossu byl Mrůzek dvaašedesátý. Nyní na Open de Portugal se mu podařilo potřetí v kariéře udělat cut na European Tour a nakonec z toho byl i nejlepší český profesionální výsledek v historii.

Hráč Relmostu, na jehož sponzorskou pozvánku v Portugalsku startoval, vyrovnal v neděli svůj výborný čtvrteční výsledek 68 ran (-5). Jednu ránu pod par zahrál i v pátek, což znamenalo bezpečný průchod cutem. A nejen to, Mrůzek měl na dostřel TOP 10.

V sobotu však přišlo jedno nepovedené kolo, konktrétně druhá devítka, na které Mrůzek přišel o všech šest ran, které si do té doby nastřádal. Propadl se do sedmé desítky a na útok na TOP 10 musel zapomenout.

Slíbil si však, že v neděli znovu zabojuje, a tak i udělal. Na první devítce zahrál tři birdie, jen devátá jamka znamenala, jak se později ukázalo, jediné bogey dne. To ale bylo zapomenuto po sérii tří berdíků na 12, 13 a 14. Mrůzek již pak neztrácel ani neskóroval, podepsal skórkartu a šel čekat, jak turnaj dopadne. V neděli totiž startoval mezi prvními.

A protože lépe než on zahráli poslední kolo jen čtyři hráči, vystoupal Mrůzek až do elitní padesátky. Nakonec zaostal za vítězným Angličanem Mattem Wallacem o 16 ran, když poslední kolo zahrál o ránu lépe než on.

Konečné výsledky turnaje zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení