Mrůzek má radost a přiznává: Je to pro mě další škola

Filip Mrůzek

Po dvou kolech pokukoval na turnaji European Tour po TOP 10, pak ale přišla tvrdá lekce. Filip Mrůzek však i přes sobotní zaváhání dosáhl na nejlepší české umístění v historii European Tour a věří, že získal další zkušenosti, které v budoucnu ještě využije.

Turnaj Open de Portugal spolupořádaly European Tour a Challenge Tour společně. Nejen pro Mrůzka, který startoval díky pozvánce Relmostu, to tak byla šance získat se zvýšeným prize money důležité body do pořadí Road to Oman, kde potřebuje skončit po sezoně do 70. místa.

Uspěl tak na půl, když za dělené 48. místo získal "jen" něco málo přes 2000 eur. Přesto má proti loňskému roku na cestě za plnou kartou na Challenge Tour výrazný náskok, což s ohledem na jeho formu dodává českým fanouškům optimismus. V žebříčku je aktuálně na 69. příčce.

"Hřiště se mi líbilo. Bylo drivovací, což mi vyhovuje. Věděl jsem, že když se budu držet své hry, tak můžu zahrát dobře. To se mi až na jednu devítku podařilo," zhodnotil hodně stručně Mrůzek uplynulých pár dní.

Skvělé wedge a lepší puttování

Do turnaje vstoupil parádně. První den sice kvůli bouřce odehrál jen čtyři jamky, v pátek se ale s golfovým maratónem vyrovnal parádně. Zbytek prvního kola i celé kolo druhé zahrál šest ran pod par hřiště, když byl v jednu chvíli už na skóre -8 a děleném 5. místě.

"Celkově mi na turnaji lepily wedge. Měl jsem dobrou krátkou hru a ze vzdálenosti do sta metrů jsem si dělal opravdu hodně šancí. Když se mi to hodně nepovedlo, tak jsem byl pořád kolem pěti metrů do tyče," popisuje svůj dojem z turnaje.

K jeho úspěšnému zvládnutí mu pomohla ještě jedna změna ve hře: "Puttování jsem také zlepšil. Začal jsem puttovat více lajnou, abych lépe mířil a i díky tomu jsem proměnil více puttů, než dříve."

Škoda jen sobotního třetího kola, konkrétně druhé devítky. Na ní se Mrůzkova hra z ničeho nic rozsypala jak kyblík míčků na drivingu a vidina senzačního výsledku byla pryč.

"Byl to prostě den blbec. Ať člověk dělá co dělá, tak se nechytne. Mojí chybou bylo, že místo toho, abych z toho vyšel s parem nebo maximálně jednou nad, tak jsem do toho spatnul za plus šest," lituje 25letý profík, který začal spolupracovat také s Davidem Carterem.

Zároveň věří, že i zde bude paltit, že co tě nezabije, to tě posílí: "Dobří hráči, když mají špatný den, jsou kolem paru. A ne šest nad. To je na této úrovni průser, to už člověk nedožene. Je to další ponaučení, další škola. Beru to tak, že mi to do budoucna pomůže, i když mi to teď uškodilo."

Stačilo jedno vyspání a všechno špatné bylo pryč. V neděli předevel Mrůzek jeden z nejlepších výsledků dne, když stejně jako v prvním kole zahrál za 68 ran (-5) a posunul se nakonec alespoň do páté desítky.

"Šestnáctkrát jsem puttoval do birdie, k tomu jsem jednou puttoval z foregreenu a jednou chipoval. Byl to nový den a najednou bylo všechno lehké. To je prostě golf, ale pravdu je, že nefoukalo. To také hodně pomohlo," hodnotí své rozloučení s turnajem.

Oblíbená jamkovka čeká

Ihned po dohrání mu mobil zaplavily desítky gratulací. Bylo k čemu - nejlepšímu českému výsledku v historii nejvyšší evropské série: "Mám z toho radost. Navíc je to první cut na evropské venku, dělené 48. místo..."

V noci z neděle na pondělí se pak společně s Petrem Dědkm juniorem, který na turnajích také startuje, přesunul z Portugalska do Španělska. Na Andalucía Costa del Sol Match Play 9 je společně čeká nový formát.

Úvodní dvě kola turnaje Challenge Tour se budou hrát na rány, po kterých postoupí nejlepších 32 hráčů do víkendové jamkovky. A to by mělo být něco pro Mrůzka, který vyhrál domácí jamkovku třikrát v řadě.

"Jamkovka mi jde, doma jsem ji třikrát vyhrál. Takže první cíl je dát cut, pak se uvidí. Bude to vždy jen na devět jamek, takže to asi bude docela střelba. Nebude se tolik taktizovat, půjde o to vyhrát každou jamku," vyhlíží další týden, další turnaj.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení