VIDEO: První albatross v historii 16. jamky TPC Sawgrass

Rafael Cabrera Bello

Od roku 1982 se hraje slavné The Players na hřišti Stadium resortu TPC Sawgrass, až v neděli ale vůbec poprvé vidělo albatross na pětiparové šestnáctce. Postaral se o něj Španěl Rafael Cabrera Bello díky neskutečnému štěstí při odskoku míčku po ráně do greenu.

Bello prožíval průměrné finálové kolo. Po patnácti jamkách byl v paru a s celkovým skóre -2 mohl doufat, že by pronikl do TOP 10. Pak ho ale jeden šťastný odraz katapultoval na konečné dělené čtvrté místo.

Španěl měl před sebou druhou ránu na pětiparové šestnáctce. K jamce to měl 165,5 metru, a tak vzal do ruky 8-železo. Agresivně poslal míček přes vodu přímo na green, rána se ale zdálo být krátká.

Nakonec byla krátká tak akorát.

Dopadla totiž přesně na val za greenovým bunkerem, od kterého se odrazila tak šťastně, že si to míček namířil přímo na jamku. A v té také po zastavení se o praporkovou tyč skončil. Albatross byl na světě.

"Trefil jsem dobrou ránu. Viděl jsem, že se odrazila o svah za bunkerem a ze začátku jsem se trochu bál. Cítil jsem, že byl míček příliš rychlý a říkal jsem si, že by mohl skončit ve vodě. Pak jsem ale viděl, že narazil do tyče a pak už nevěděl, co se děje," popsal jednu z životních ran Bello.

Podle reakcí tisíců fanoušků kolem jamky mu ale po pár vteřinách došlo, co se stalo. Na oslavu pak hodil svou hůl nechtěně přímo do vody: "Jenom jsem ji chtěl vyhodit do vzduchu, aby dopadla doprostřed fairwaye. Nevím jak, ale fairway jsem minul."

Albatross Rafaela Cabrera Belly

To ale nebylo v podání populárního Španěla vše. Na tříparové ostrovní osmnáctce zahrál parádní ránu z týčka a bylo z toho birdie. Na závěrečné osmnáctce pak zachránil par, přestože skončil první ranou ve vodě.

Děkoval za to proměněnému puttu z více jak jedenácti metrů z pozice mimo green. Díky tomu se udržel se skóre -6 na děleném čtvrtém místě. Byly to prostě pro Rafu báječné tři jamky na závěr turnaje.

Báječná záchrana paru na osmnáctce

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení